لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

تکامل ذخیره سازی با افزایش داده های ویدئویی

بدون شک می توان گفت که سیستم های نظارت تصویری امروزه اطلاعات بیشتری نسبت به قبل تولید می کنند. از انجائیکه بسیاری از کشورها نیاز دارند که ویدئو را برای مدت زمان طولانی تری حفظ کنند دوربین های IP بیشتر به سمت UHD حرکت می کنند. این عوامل تأثیر قابل توجهی بر ذخیره سازی می گذارد، زیرا ارائه دهندگان مجبورند افزایش بهره وری و عملکرد را در پیشنهادات خود داشته باشند.


در حال حاضر یکی از بزرگترین منابع اطلاعات در جهان، ویدیو است. و این بخش از داده ها بوسیله دوربین ها به وجود می آیند. در حالی که IHS پیش بینی کرده است که حدود 98 میلیون دوربین نظارت شبکه در سال 2017 عرضه خواهد شد، اما به این نکته نیز اشاره می کند که بازار نظارت تصویری در سطح جهانی هنوز اشباع نشده است و انتظار می رود نرخ رشد ترکیبی سالیانه آن 20 درصد در دوربین های تولیدی جدید بین سالهای 2014 تا 2019 باشد. در عین حال، نگهداری فیلم های طولانی نقش بزرگی در میزان تولید داده ها دارد. همه این عوامل تأثیر مهمی در ذخیره سازی دارند.
موضوعات هزینه و عملکرد
با توجه به مقادیر قابل توجه داده های تولید شده توسط دوربین ها، به ویژه در پروژه های نظارتی بزرگ مانند فرودگاه ها و شهرهای ایمن، کاربران نهایی به دنبال بهره وری هزینه و عملکرد بالا در ذخیره سازی خود هستند. بنابراین راه حل هایی که به مشتریان در این زمینه کمک می کنند، مهم تر شده اند.
کاربران معمولا به اینکه آنها مجبور هستند به ازای هر گیگابایت چقدر پرداخت کنند و نهایتا هزینه کلی ذخیره سازی چقدر خواهد شد، توجه می کنند. بدیهی است که هزینه پایین تر در هر گیگابایت برای یک سیستم، آن را جذاب تر خواهد کرد، و ارائه دهندگان راه حل هایی که می توانند این هزینه ها را کاهش دهند، به نفع کاربران عمل می کنند. برای 1 پتا بایت از داده ها، می توان هزینه را کمتر از GB و در حدود 0.18 دلار آمریکا کاهش داد. ویلیام چن مدیر ارشد Storage Solutions در تایوان می گوید: از دیدگاه دیگر، اگر مشتری بخواهد 1PB از اطلاعات را ذخیره کند، می توان ظرفیت 800TB یا حتی 500TB را برای نگهداری این مقدار داده ها فراهم کرد. ما قادر به انجام این کار نه به دلیل قیمت پایین تر قطعاتی مانند هارددیسک ها، بلکه به دلیل تکرار داده، فشرده سازی و سایر تکنولوژی هایی که ارائه می دهیم، هستیم.
به گفته وین آریریدسون، مدیرعامل راهکارهای هوشمند، نظارت و امنیت در Quantum ،بیشتر کاربران با صرفه جویی در هزینه های ذخیره سازی با نگهداری در سطوح مختلف صرفه جویی می کنند، به این ترتیب سیستم ذخیره سازی براساس اهمیت داده ها به سطوح مختلفی تقسیم می شود؛ داده هایی که در سطحی بالاتر، قابل اطمینان و گران تر ذخیره می شوند و بالعکس. یک راه حل مجزا که به طور موثرتری تعادل عملکرد، ظرفیت و هزینه بهینه ای برای ظرفیت کل به ارمغان می آورد و این موضوع می تواند با نیازهای کاربر رشد کند.. این موضوع برای پروژه باعث سوددهی می شود تا از سود آن برای تهیه ملزومات لازم جهت انجام این مأموریت استفاده شود.
از نظر عملکرد، می توان عملکرد آن را با عوامل مختلفی اندازه گیری کرد که یکی از آنها زمان تأخیر یا زمان لازم برای تکمیل عملیات خواندن / نوشتن است. زمان وقوع معمولا در میلی ثانیه (میلی ثانیه) اندازه گیری می شود و باید در حداقل زمان ممکن باشد. عملکرد می تواند توسط تعدادی از عوامل تحت تاثیر قرار گیرد، و در هنگام طراحی یک سیستم ذخیره سازی با عملکرد بالا، سیستم ساز باید آنها را در نظر بگیرد. به عنوان مثال، سرعت شبکه 1 گیگابیت در ثانیه یا 10 گیگابیت در ثانیه است؟ آیا سرور ذخیره سازی در سطح سازمانی است یا فقط یک کامپیوتر است؟ آیا شما از آرایه دیسک شرکتیاستفاده می کنید و یا فقط RAID ؟ به گفته چن: همه این کارها بر عملکرد سیستم ذخیره سازی تاثیر می گذارد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 14 بهمن 1396 ساعت 19:34
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران