لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

راهکارهای ذخیره سازی Seagate برای شهری امن

پروژه های ایمن سازی شهرها در سراسر جهان به این خاطر است که بزگترین نگرانی ها در مورد امنیت پس از افزایش مهاجرت بین شهرهاست،و تولید و بهره برداری از آن برای بازارهای ذخیزه سازی اصول نظارتی در چین و ایالات متحده یکی از جنبه های مهم این پروژه ها است ،

؛ زیرا حجم داده ها برای اهداف تحقیقی و مطابق با قوانین خاص در مدت طولانی جمع آوری می شود و مسلما به مرور زمان افزایش می یابد. همچنین تقارب برنامه های کاربردی مانند تشخیص چهره، تشخیص پلاک ، نشان دهنده نیاز به ذخیره داده ها به صورت ایمن برای تجزیه و تحلیل و بررسی است.
Seagate Technology، یکی از پیشروان بازار در زمینه راه حل های نگهداری و نظارت تصویری است، زمینه هایی که تا به حال ضعیف بوده اد) ، و در بسیاری از پروژه های ایمن سازی شهری در کشورهایی نظیر چین، سنگاپور، هند و خاورمیانه مشارکت داشته است.
دانی لیم، مدیر کل فروش جهانی نظارت تصویری برای فناوری Seagate گفت: در کشورهای آسیایی، به ویژه در چین، الزام برای پروژه های شهر امن بسیار بالا است زیرا بسیاری از برنامه های کاربردی با هم ارتباط دارند. در بسیاری از موارد، این سیستم ها هم به دفتار مختلفی متصل هستند. هر روز مقادیر زیادی اطلاعات در حال جمع آوری و به اشتراک گذاری بصورت آنلاین هستند.لذا راه حل های ذخیره سازی با تکنولوژی بالا ضروری است تا بتوانند داده ها را دیده و به دست آورند و تجزیه و تحلیل داده ها را انجام دهند.
Seagate به خوبی از مجموعه ای جامع از محصولاتی که از Drive های SkyHawk Seagate و Seagate Enterprise به سیستم های ذخیره سازی با انبوه سازی بالا مانند IP SAN و JBOD استفاده می کنند، ارائه گردیده است تا راه حل هایی را برای بهینه سازی ذخیره سازی پایگاه داده ها را آمده کند.
Seagate دیگر فقط سازنده هارد دیسک نیست. به گفته دانی لیم، ما اکنون قادر به ارائه یک راه حل کامل و امکان ذخیره سازی با ظرفیت بالا برای راه اندازی مقیاس بزرگتر مانند پروژه های امن شهری هستیم. ما همچنین از شرکایمان از طریق ارائه راه حل های بهینه برای ضبط با انتخاب VMS برای نگهداری طولانی تر، حمایت می کنیم. در عین حال، ما با رهبران اصلی نظارت بر نظارت تصویری که دستگاه های ضبط NVR / DVR خود را با HDD های بهینه سازی شده ما در سایت های میزبان ارائه می کنند، کار می کنیم.
ذخیره سازی بالا
یکی از ویژگی های اصلی در همه پروژه های امن شهر، ضبط صدها و یا حتی هزاران دوربین با کیفیت بالاست که برای اطلاع رسانی به مقامات به صورت آنلاین است. سیستم ذخیره سازی باید بتواند این چالش بزرگ را در اختیار بگیرد، با میزان درصد صفر خرابی یا از دست دادن داده ها برای حفظ تداوم ارسال داده ها.
گزینه های ارائه شده برای حداکثر 10 TB برای هارد های SkyHawk و 12 TB برای هارد های ظرفیت سازمانی ست، Seagate اطمینان داده است که این پروژه ها بتوانند با تقاضای رو به رشد فضای ذخیره سازی بیشتر رو به رو شوند. علاوه بر این، درایو های SkyHawk Seagate، برای نظارت به طور هدفمند ساخته شده اند، آنها برای کار 24/7، و برای 365 روز در سال طراحی شده اند و دارای حجم کار بالای نوشتن (90 درصد نوشتن و 10 درصد خواندن)هستند، که آنها را برای سیستم های نظارت بر شهر مناسب می سازد .
لیم می گوید:راه حل های ذخیره سازی Seagate برای حمایت از جریان چندین ویدیو در یک زمان، بهینه سازی شده است، به طوری که اطمینان از کاهش فریم ها و سازگاری عملکرد با سیستم را می دهد.برخی از محصولات ارائه شده ما همچنین از فناوری ADAPT پشتیبانی می کند که می تواند به طور قابل توجهی کاهش زمان انتظار برای بازسازی ، افزایش کارآیی و بازگرداندن سیستم به عملیات در اسرع وقت را به دنبال داشته باشد." ADAPT یا Seagate's RAID rebuild technology، به طور مستقیم داده های قابل ذخیره سازی را از یک درایو خراب جدا کرده و زمان مورد نیاز جهت بازیابی داده طی عملیات RAID را کاهش می دهد.
امنیت داده ها و بازیابی پیشرفته
هنگامی که صحبت از حفاظت از داده ها به میان می آید، بیشترین تمرکز بر روی امنیت سخت افزاری دستگاه های اولیه مانند دوربین های نظارت قرار می گیرد. با این حال، سیستم های ذخیره سازی بدون حفاظت اطلاعات بسیار محرمانه برای هک شدن و یا حملات سایبری آسیب پذیرتر هستند. امنیت سایبری باید در تمام مراحل حاکم باشد. یعنی اینکه نه فقط در داده های در حال حرکت و یا دوربین های IP، همچنین نیاز به ذخیره سازی ایمن نیز وجود دارد. همانطور که داده ها در حال تبدیل شدن به اطلاعاتی مهم و حیاتی هستند، امنیت نیز باید در تمام سطوح وجود داشته باشد.
Seagate امنیت بالایی مبتنی بر سخت افزار دارد و این مهم را از طریق تائیدیه TAA برای درایوهای رمزگذاری (SED) ارئه می دهد، که یکی از امن ترین راه های محافظت از اطلاعات در حالت استندبای است. SED یک الزام برای بسیاری از سازمان های دولتی ایالات متحده است، شامل ویژگی های رمزگذاری بر روی انتقال که بدون هیجگونه تاثیری بر عملکرد سیستم ارائه می شود. داده ها رمزنگاری می شوند، به این صورت که با استفاده از یک کلید رمز شده در درایو نوشته می شوند و تنها با همان کلید رمزگشایی می شوند. و هر گونه تلاش برای هک کردن درایو بدون کلید / رمز عبور، ناموفق خواهد بود.
علاوه بر این، گزینه پاک کردن ایمن و فوری (ISE) در درایوها، امکان پردازش داده ها را آسان و به صورت موثر در سختا فزارها فراهم می سازد –این نکته عموما کمتر مورد بحث قرار می گیرد ، اما در پروژه های امن شهر در هنگام از کار افتادن HDD های قدیمی ضروری است. دستور پاک کردن بلافاصله کلید رمز را از بین می برد، و تمام داده های رمز شده را غیر قابل خواندن می کند.   این نه تنها باعث می شود که درایو ها برای موارد دیگر با خیال راحت مجددا استفاده شوند، بلکه در هزینه های مربوط به استفاده از یک شخص ثالث برای پاکسازی دیسک ها صرقه جویی می کند.
با توجه به اینکه اکثر دوربین های نظارت تصویری DVR ها و NVR ها قادر به تهیه نسخه پشتیبان نیستند، اما از انجائیکه خطرات و عواقب از دست دادن داده ها بسیار بالا و پرهزینه است همچنان در شرایط بازیابی به شدت به شواهد و مستندات تکیه می کنند. برای مقابله با این مسئله، Seagate برنامه های نجاتی مهمی ارائه می دهد که خدمات بازیابی داده های داخلی را ارائه می دهند و توسط سازمان های مختلف امنیتی و شرکت های چند ملیتی و کاربران نهایی حهت بازیابی اطلاعات مهم تائید شده است.
با افزایش بیش از 90 درصد میزان موفقیت ، سرویس بازیابی اطلاعات قادر به بازیابی اطلاعات از دست رفته یا آسیب دیده به دلیل خرابی سیستم و همچنین شرایط دیگر مانند قطع برق، بلایای طبیعی، سیل، خرابکاری و غیره است. از این طریق ، Seagate قادر به کاربران نهایی آرامش خیال دهد و فرصت هایی را برای کسب درآمد جهت فراهم سازد.
ذخیره سازی امن برای آینده شهرها
تعداد و پیچیدگی های طرح های ایمنی شهری طی چند سال آینده به سرعت رشد خواهند کرد و تقاضا برای ذخیره سازی نیز متقابلا افزایش می یابد.
این موقعیت نه تنها فرصت های بیشتری برای Seagate حهت نشان دادن گستره وسیعش از محصولات و راه حل ها فراهم می کند، بلکه پشتیبانی و تخصص این مجموعه را برای تلاش بیشتر جهت بهبود ایمنی و امنیت شهرها نیز افزایش می دهد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 14 بهمن 1396 ساعت 14:55
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران