لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

مزایای کاربرد شبکه

در مقاله زیر، به شرح مزایای کاربرد شبکه، در قالب 7 مزیت اصلی، خواهیم پرداخت.
هدف اصلی از تشکیل شبکه های کامپیوتری، به منظور ایجاد ارتباط موثر و قابلیت تبادل اطلاعات است.


اما ما باید نکاتی فراتر از این اهداف را در نظر داشته باشیم، تا بتوانیم ارزیابی کنیم که "آیا با برپایی و ایجاد شبکه، امکان دست یابی به مزایای مورد نظرمان وجود دارد؟"
یک شبکه کامپیوتری، به گروهی از کامپیوترها اطلاق می شود که به منظور اشتراک داده ها و اطلاعات، به هم متصل شده اند. طیف های وسیعی از انواع شبکه های کامپیوتری وجود دارد که بسته به نوع آن، دارای مزایا و معایب متفاوتی هستند.
مزایای کلی استفاده از شبکه
1- اشتراک گذاری فایل
شبکه ها یک راه سریع و آسان برای به اشتراک گذاری فایل ها به طور مستقیم ارائه می دهند. به جای استفاده و حمل دیسک و USB برای انتقال اطلاعات از یک دستگاه یا دفتر، به دستگاه یا دفتری دیگر، شما می توانید با استفاده از یک شبکه، اطلاعات و یا فایل ها را به اشتراک بگذارید.
2- کاهش هزینه نرم افزارها و مدیریت آن ها
اکثر محصولات نرم افزاری پرکاربرد، برای کاربران یک شبکه، امکان صرفه جویی قابل توجه در هزینه را فراهم می آورند. به این طریق که به جای خرید گواهی و لایسنس های جداگانه برای تک تک کاربران یک شبکه، تنها با استفاده از یک لایسنس، برای کل شبکه قابل دسترسی هستند. شما می توانید تنها با بارگذاری نرم افزار بر روی فایل سرور، به جای نصب آن در تک تک دستگاه های کاربران شبکه، در زمان نیز صرفه جویی کنید. به روز رسانی ها هم بسیار آسان تر است چرا که نیازی نیست تغییرات بر روی همه ی دستگاه ها انجام شود و اعمال تغییرات، تنها بر روی نرم افزار موجود بر روی فایل سرور، به روز رسانی را انجام می دهد.

3- امنیت
در شبکه ها، بخش های خاصی از اطلاعات می توانند به منظور محدودیت دسترسی برای برخی کاربر های مشخص، رمز گذاری شوند. همچنین فایل ها  و برنامه های موجود در شبکه، می توانند دارای قابلیت "محدودیت کپی" شوند که باعث می شود که خیال شما از بابت کپی غیر قانونی آسوده باشد.
4- اشتراک گذاری منابع 
کاربر های موجود در شبکه می توانند از منابع یا دستگاه های موجود در شبکه، همچون پرینتر ها، دستگاه فکس، مودم ها، اسکنر ها و ... ، استفاده کنند.

5- ارتباط
حتی بدون دسترسی به اینترنت، کاربران موجود در شبکه می توانند در سیستم شبکه با یکدیگر ارتباط داشته باشند. زمانی که شبکه به اینترنت متصل باشد، کاربران آن می توانند توسط شبکه، با مردم سراسر دنیا، ارتباط برقرار کنند.

6- دسترسی منعطف
شبکه ها برای کاربران خود این امکام را فراهم می کنند که توسط دستگاه های موجود در یک شبکه، به یک فایل دسترسی داشته باشند. این بدین معناست که یک کاربر می تواند پروژه ی خود را در یک دستگاه شروع کند و در دستگاه دیگری به اتمام برساند. چندین کاربر نیز می توانند توسط شبکه، همزمان بر روی اجرای یک پروژه، همکاری کنند.
7- محاسبات کارگروهی
نرم افزارهای کارگروهی، همانند Microsoft BackOffice، این قابلیت را به چندین کاربر می دهد که به طور همزمان بر روی یک فایل تغییرات اعمال کنند. این قابلیت، امکان کارگروهی تعاملی را فراهم می سازد.

امروزه در اکثر کسب و کارهای موجود، بدون نیاز به انجام تحقیقات گسترده و بررسی کمی و کیفی، می توان به سادگی گفت که با وجود این مزایا، احداث و پیاده سازی شبکه، و شبکه سازی کلیه تجهیزات یک کسب و کار، هم در کوتاه مدت و هم در بلند مدت، امری مفید و سودآور خواهد بود.

شرکت Schneider Electric در زمینه ارائه تجهیزات پسیو شبکه و همچنین شرکت IP-COM در حوزه تولید محصولات اکتیو شبکه، از شرکت های برتر فعال در دنیا، در این زمینه می باشند. در کشور ما، شرکت وردسان با اخذ نمایندگی انحصاری این دو شرکت، ارائه دهنده ی کلیه تجهیزات مورد نیاز برای شبکه سازی کسب و کار شما می باشد. برای آشنایی با هر یک از شرکت های Schneider Electric، IP-COM و وردسان، بر روی لوگوی مربوطه آن شرکت کلیک کنید.


        

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 21 بهمن 1396 ساعت 13:46
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران