لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

Seagate منجر به افزایش عمر داده می شود

سن داده ها به سرعت ما مربوط است. اخیرا با حمایت مالی Seagate ، IDC پیش بینی می کند که انتظار می رود مجموع همه داده های ایجاد شده، ضبط و تکرار شده در این سیاره در datasphere جهانی (محیط محرمانه ایکه در آن داده های دیجیتال ذخیره می شود. به ویژه اینترنت) تا سال 2025 رشدی تا 163 زتابایت داشته باشد ، این یک رشد شگفت انگیز ده برابری از 16 زتابایت در سال 2016 می باشد.

ماهیت داده ها به خودی خود نیز این گونه تنظیم شده است که تغییرات بحرانی را تجربه کند و از «افزایش عمر» به «حیات طولانی(ابدی)» تبدیل شوند.

تکنولوژی Seagate ، پیشگام در صنعت ذخیره سازی سیستم های نظارت، دارای درک عمیق از این تحولات و پیامدهای آن در بازار است. دستگاه های IoT باعث ایجاد اطلاعات می شوند. دستگاه های نظارت تصویری مانند دوربین، که به عنوان "استاد تمام سنسورها" شناخته می شوند، مسئول گرفتن اطلاعات مهم ویدئویی هستند. رابرت یانگ، مدیر فروش آسیا و اقیانوس آرام تکنولوژی Seagate ، گفت: با پیشرفت هایی در فن آوری های مانند تجزیه و تحلیل تصویری، هوش مصنوعی، یادگیری عمیق و سنسورهای تصویر، دوربین ها اکنون قادر به انجام اموری بیشتر و حتی فراتر از امنیت هستند.

این نقطه عطفی در نحوه تولید داده ها و استفاده از سیستم عامل های محاسباتی مختلف است. در راستای ایجاد داده ها به طور خودکار، تجزیه و تحلیل و تحویل در زمان واقعی به لبه شبکه، به زودی شرکت ها (و نه مصرف کنندگان) به عنوان سازندگان اصلی اطلاعات ظاهر می شوند. تبدیل داده ها به یک مولفه اصلی برای تقریبا تمام عملیات و برای کسب و کار، دولت ها و مصرف کنندگان حیاتی است. نیاز به مدیریت و پردازش این اطلاعات، در جهت حرکت کسب و کار است تا تحلیل داده ها و زیرساخت های داده ای را که می توانند قابلیت اطمینان بالایی را فراهم کنند، به کار ببندد.
در این سناریو جدید، کاربران باید نیازهای ذخیره سازی را درک کنند و در راهبردهای آنها بازنگری کنند. آنها همچنین باید درک کنند که تمام این منابع جدید داده ها سیستم ها را بیش از هر زمان دیگری به دلیل نقض امنیتی آسیب پذیر می کنند. یانگ افزود: ایجاد امنیت بالا برای هر داده ها هم در بخش انتقال و هم در حالت ثبات ضروری است.
نیاز به تغییر در چشم انداز جدید داده
در جایی که داده ها عمدتا مورد استفاده قرار می گیرند و ذخیره می شوند نیز تغییرات مشخصی انجام می شود. بهبود مستمر اتصال به شبکه، تغییر ذخیره داده را از دستگاه های پایه مانند رایانه های شخصی و دستگاه های تلفن همراه به مراکز داده در سطح سازمانی ارتقا می دهد. با در نظر گرفتن حرکت بازار به سوی هوش مصنوعی، محاسبات لبه و ابر، زیرساخت های ذخیره سازی سنتی "به صورت یک اندازه و در همه جا" در برابر این تهاجم اطلاعات جدید و الزامات پردازش بی اثر هستند.
Seagate این روند تغییر مکان ذخیره سازی را پیش از این در صنعت فناوری اطلاعات با افزایش محاسبات ابر دیده بود. ذخیره سازی بر روی دستگاه های متعدد از ضبط لبه به ذخیره سازی طولانی مدت گسترش یافته است. یانگ گفت: در آینده پیش رو، ما پیش بینی می کنیم برنامه های ذخیره سازی بیشتری و نه فقط NVR ها و DVR ها مورد استفاده قرار گیرد. ما شاهد رشد ذخیره سازی سازمانی مانند SAN، NAS و DAS در کنار تصویب نظارت IP نظیر VMS خواهیم بود.

بدون ذخیزه سازی و پردازش قدرت کافی یه وجو نخواهد آمد. به تازگی، Seagate چندین تکنولوژی کلیدی را اعلام کرده است که در آینده قابلیت ذخیره سازی بالاتر و بهتری را فراهم خواهد کرد. این پیشرفت در فن آوری HAMR ثبت حرارت مغناطیسی به کمک گرما است. لیزر بر روی محرک قرار می گیرد و رسانه های ذخیره سازی را گرم می کند و اجازه می دهد تا سلول های بیتی کوچکتر نوشته شوند و این باعث می شود که بیت های بیشتری در رسانه ها پر شوند. علاوه بر این، ما دارای تکنولوژی Multi Actuator هستیم که اجازه می دهد تا دو مجموعه داده را همزمان در یک درایو بنویسیم یا بخوانیم، که عمدتا عملکرد در این تکنولوژی دو برابر شده است.

Seagate همچنین بر روی ارائه یک راه حل جامع برای بخش نظارت تصویری تمرکز دارد. با یک Seagate و یک استراتژی نقشه راه ، ما مجموعه ای کامل از راه حل ها را ارائه می دهیم که شامل همه چیز از اجزای (هارد درایوها، SSD ها)، سیستم های طراحی شده برای جریان ویدئو، و خدماتی مانند بازیابی اطلاعات است. یانگ گفت: این یک رویکرد نمونه در کارها است، در مقایسه با رویکرد متمرکز بر دستگاه، که Seagate را قادر می سازد تا به خواسته های صنعت نظارت تصویری در حال رشد پاسخ دهد.
خانواده جدید SkyHawk از درایوهایی جهت بهینه سازی نظارت برای جریان ویدئو طراحی و ساخته شده است، بهینه سازی تجزیه و تحلیل در زمان واقعی، محافظت از تمامیت داده و ظرفیت های بالاتر برای تهیه داده ها به رشد بیشتر داده کمک می کند. یانگ گفت: ما می توانیم با ذخیره سازی هوشمند، کاربردهای منحصر به فرد مشتریان را ایمن تر و مطمئن تر ارائه دهیم.
 
SkyHawk برای رشد داده را ثابت و آماده نگه می دارد.
درایوهای Skyhawk به طور خاص برای صنعت نظارت، که در آن نیازهای ذخیره سازی بسیار بالاتر و سختگیرانه تر است، طراحی شده اند. این محیط ها شامل حجم کاری بالایی است که هارد دیسک استاندارد نمی تواند آن را مدیریت کند و باعث می شود درایوهای ساخته شده با هدف تاثیر بیشتر و با هزینه ای بهینه تر استقرار. یابد واقعیت این است که هر درایو SkyHawk با سیستم مدیریت سلامت SkyHawk ساخته شده است تا از مداخلات داده و بازیابی جلوگیری کند و این امر باعث آرامش خاطر بیشتر می شود.

جدیدترین افزونه، سری SkyHawk Lite، یک راه حل امنیتی نظارت است که برای محیط های کوچک دفتر و خانه طراحی شده است. برای این افزایش مقیاس، Seagate درایو استاندارد SkyHawk خود را ارائه می دهد که NVR آماده است و برای حجم کار نوشتن فشرده 24/7 بهینه سازی شده است. این حافظه دارای حافظه پنهان بیشتری برای بافر کردن ویدیو HD با از دست دادن صفر است، در عین حال تصحیح خطاهای قدرتمند و الگوریتم بازیابی اطلاعات برای جلوگیری از فریم ها افزایش یافته است. و این قابلیت حتی برای ضبط تا 64 جریان ویدئویی کمک می کند. اصلاح خطای سریع باعث جلوگیری از فریم های فریز در پخش زنده می شود.

درایو SkyHawk AI Seagate برای برنامه های کاربردی مورد نیاز است که نیاز به آنالیز ویدیویی پیشرفته علاوه بر جریان ویدئو دارد. درایو AI توانایی مدیریت حجم کارهای محاسباتی فشرده که همراه با جریانهای کارآیی AI هستند را دارد، درایو AI، دارای پهنای باند بی سابقه و توان پردازش برای مدیریت کارها، داده پردازی، و تحلیل همزمان با ضبط فیلم از دوربین های مختلف HD را فراهم می کند.
پتانسیل عظیم داده ها و ذخیره سازی
هنگامی که به اطلاعات و ارزش آن برای بهینه سازی کسب و کار و عملیات های امنیتی نگاه می کنیم، نوک کوه یخ را مشاهده می کنیم. با افزایش تقاضای صنعت برای زیرساخت های امن تر، مقیاس پذیرتر و با کارایی بالاتر، نیازهای ذخیره سازی داده ها همچنان رشد خواهند کرد. با نگاهی به آینده و از طریق نوآوری مداوم، Seagate در عصر اطلاعات قرار دارد و در خطوط مقدم اطلاعات بیشتری را هدایت خواهد کرد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 07 تیر 1397 ساعت 18:13
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران