لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

اهمیت امنیت سایبری در دوره کنترل دسترسی مبتنی بر IP

مانند ویدئو، کنترل دسترسی از یک فناوری به طور عمده اختصاصی و انحصاری به یک راه حلی که به طور فزاینده ای در حال باز شدن و گسترش است تبدیل گردیده است، شبکه آن امکان دسترس در اینترنت را دارا شده است. با این حال، این حالت نیز چالش های جدیدی را برای فروشندگان و کاربران به وجود آورده است. به طور خاص باتوجه به امیت امنیت، برای جلوگیری از تهدیدات سایبری اطمینان حاصل کنید که کنترل دسترسی به اندازه کافی امن می باشد. این مسئله در پست اخیر وبلاگ Axis Communications مطرح شده است.

 البته، Axis ، اولین دوربین داخل شبکه در جهان را در سال 1996 معرفی کرد، پس از آن مهاجرت به نظارت تصویری بر پایه IP به حقیقت تبدیل شد. در همین راستا، درکنترل دسترسی نیز این انتقال را مشاهده می کنید. با پیشرفت سریع تکنولوژی کنترل دسترسی، به ویژه انتقال آن از یک سیستم بسته اختصاصی به یک معماری مبتنی بر فناوری IP می تواند به سایر دستگاه ها در یک شبکه متصل شود و به راحتی راه حل های مناسبی را ایجاد نماید. شاید این به همین دلیل است که در سال های اخیر، به سریعترین فن آوری امنیتی فیزیکی تبدیل گردیده است.
 
مزایای استفاده از کنترل دسترسی مبتنی بر IP چند منظوره است که یکی از آنها امنیت بیشتر در سازماندهی کاربر نهایی است. یکپارچه سازی یک راه حل کنترل دسترسی با تکنولوژی نظارت تصویری می تواند این را که شخصی که در حال تلاش برای دسترسی به امکانات شماست در واقع همان شخص در کارت شناسایی اوست را تایید کند. فراتر از امنیت فیزیکی، همکاری با سیستم های دیگری همچون نرم افزار HR می تواند به سازمان ها کمک کند تا مهاجمین بالقوه را تشخیص دهند و از اینکه برای مثال از اعتبار یک کارمند بازنشسته برای ورود سو استفاده شود، جلوگیری کند.
 
تضمین امنیت سایبری
 
با این حال، مهمترین سهم اهمیت حرکت کنترل دسترسی به سوی کاربری در شبکه ، امنیت سایبری است. مشکل اضافه کردن هر تکنولوژی ای در یک شبکه فناوری اطلاعات استقرار درست آن است، درغیر این صورت هکرها یا تهدید های دیگر می توانند با نفوذ به یک نقطه قابل دسترسی، اطلاعات محرمانه شرکت را لو بدهد. به همین دلیل زمانیکه استفاده از تکنولوژی های IoT رایج گردید ،مدیریت امنیت سایبری تبدیل به یک مرکز اصلی مدیریت گردید. دراین پست آمده است : آینده یک شرکت می تواند به توانایی آن شرکت در حفاظت اطلاعات قابل شناساییPII که در پایگاه داده یک دستگاه و سیستم کنترل دسترسی تولید و ذخیره می شود، بستگی دارد. با توجه به مقررات حفاظت کلی داده هاGDPR در حال حاضر، اطمینان از اینکه خط مشی های امنیتی به روز گردیده اند ، به اولویت اول تبدیل شده است.
 
در مقاله ای که قبلا در سایت asmag.com ارسال شده بود، Genetec چند راه حل در این مورد که یکپارچگی چگونه می تواند به افزایش امنیت کنترل دسترسی مشتریان خود کمک کند ، ارائه کرده است. این موارد به شرح زیر خلاصه می شوند:
 
OSDP Secure Protocol – 0020 با اتصال بین حافظه خوان و کنترل کننده، می توان اطلاعات را با یک ورود مجازی اسکن ، ضبط و استفاده کرد. بوسیله تعویض دستگاه های قدیمی تر با دستگاههای جدیدتر،و پروتکل نظارت بر پروتکل باز (OSDP ) می توان کانال ایمنی را فراهم کرد،و با رمزگذاری در سطح بالا و با بالاترین سطح حفاظت، داده ها را از حافظه خوان به کنترل کننده ها انتقال می دهد.
 
SmartCard Technologies – برای بهترین نوع امن سازی برنامه های کاربردی، انتگرال ها تکنولوژی Smartcard 13.56 MHz را بر اساس پلتفرم iCLASS SEOS یا MIFARE DESFire EV1 از HID Global پیشنهاد می دهند. داده ها بین کارت و حافظه خوان رمزگذاری شده و این رمزگذاری دسترسی به هرگونه اطلاعات حساس را مختل می سازد و فرایند سرقت اطلاعات را دشوار می کند.
 
نرم افزار کنترل دسترسی سخت افزاری - انتخاب نرم افزار کنترل دسترسی با مکانیزم های ساخته شده در مکان های امنیتی می تواند خطوط اضافی دیگری را نیز ارائه دهد. که باید شامل لایه رمزگذاری، چند لایه احراز هویت و مجوز باشد.
 
در همین حال، در پست Axis تأکید گردیده که امنیت سایبری تنها تلاش فروشندگان نیست؛ یک فرآیند است که تمام ذینفعان باید درگیر آن گردند شوند. عنصر امنیت سایبری یک فرآیند مدرن کسب و کار است و فراتر از یک رویکرد مبتنی بر محصول است. برای حصول به امنیت واقعی نیاز به همکاری بین کاربر و سازنده است. به عنوان مثال ما هیچ دستگاهی را با پیش فرض امن بودن، همچنان با کلمه عبور پیش فرض خود و بدون تغییر باقی نمیگذاریم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران