لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

شهرهای امن تر و هوشمندانه تر از طریق هوش

یکی از نقاط تمرکز اصلی امسال در Secutech ، چگونگی ساخت شهرهای هوشمند و پایدار است. از روشنایی خیابان هوشمند گرفته تا حسگرها و تکنولوژی های دیگر که می توانند با هم مرتبط و متصل شوند، همچنین مسئولین مربوطه به اطلاعات حیاتی ای که می توانند برای تصمیم گیری و برنامه ریزی جهت هوشمندانه سازی شهرها استفاده می شوند، دسترسی دارند.

فناوری AAEON
AAEON Technology، یک شرکت وابسته به شرکت ASUS، محصولات خود را با محصولات روشنایی خیابانی هوشمند برای پروژه های شهر هوشمند Gateway و Airbox ارائه داده است. Gateway مشتریان را قادر می سازد تا روشنایی خیابان را هوشمندتر کنند. کاربران می توانند کم یا زیاد بودن نور را ست و با شناسایی نور محیط آن را تنظیم نمایند و بدین ترتیب باعث بهبود کارایی و حفاظت از انرژی گردند.. Eric Yu ، متخصص ارشد محصولات AAEON Technology می گوید: این امکان وجود دارد که با برنامه ریزی بتوان چراغ ها را هر روز در زمان های خاص تنظیم کرد.

از طرف دیگر، Airbox دارای یک سنسور است که می تواند کیفیت هوا و وجود گازهای مختلف(مانند اکسید نیتروژن و مونوکسید کربن)، مواد و ذرات ریز PM2.5، دما، سرعت باد و فشار هوا را تشخیص و کنترل کند. و می تواند در زمان واقعی به سازمان های دولتی انتشار دهد. هر دو قابل تنظیم هستند و از LoraWAN ، Sub GHz و پروتکل ارتباطی باز پشتیبانی می کنند.
HiPower
یکی از غرفه داران، HiPower است، تصور کلی از شهر هوشمند را در غرفه روشنایی هوشمند خیابان برجسته کرده است چرا که چراغهای خیابانی می توانند به عنوان پلتفرمی که در پروژه های شهر هوشمند می توانند تکامل پیدا کنند، بهره مند شوند. iCMS مربوط به آن (سیستم های مدیریت مرکزی هوشمند) یک پلت فرم است که می تواند ویدیو، کنترل دسترسی، چک کردن شناسه خودرو، حسگرها و تشخیص حادثه را از طریق یک مرکز فرماندهی جمع آوری و مدیریت کند.  

پلت فرم ما نظارت تصویری را با استفاده از فناوری محاسبات IVA، حمل و نقل و ترافیک، پارکینگ هوشمند و اینترنت اشیا پوشش می دهد. ما می توانیم چراغهای خیابان را به چند رسانه ای ها، دوربین های نظارت، سنسورها، دستگاه های امنیتی پیوند دهیم و حتی ایستگاه های شارژ را به آنها متصل کنیم. این می تواند در این ساختارها به عنوان یک منبع عمومی عمل کند. اپراتورهای مخابراتی و شرکت ها می توانند برای تبلیغات، هزینه های پارکینگ یا ارائه خدمات Wi-Fi از آن استفاده کنند. Roger Hung ، مدیر عامل شرکت HiPower می گوید: ما می توانیم توانایی این زیرساخت های اساسی را برای حمایت از اجرای شهرهای هوشمند افزایش دهیم و ارزش بالقوه آنها را افزایش دهیم .
 
compelson
هدف اصلی از ایجاد شهرهای هوشمند در سراسر جهان، افزایش امنیت و افزایش کاربری تلفن های هوشمند و رسانه های اجتماعی است، گوشی درحال تبدیل به یک ابزار ارزشمند است که می تواند حتی در مورد تحقیق در رابطه با جرایم مورد استفاده قرار گیرد.

Compelson ، صاحب یک غرفه در Pavilion جمهوری چک، با سازمان های مختلف اجرای قانون جهت مبارزه با تروریسم و ​​جرایم اعم از FBI، پلیس، اینترپل کار کرده است. از طریق راه حل قانونی MOBILedit که یک تلفن و ابر استخراج کننده، با قابلیت تجزیه و تحلیل داده ها و تهیه گزارش در یک راه حل است، و قادر به باز کردن قفل تلفن و حتی بازیابی داده های پاک شده است.
Dusan Kozusnik ، مدیر عامل شرکت compelson می گوید: هنگامی که پلیس دررابطه با یک جرم تحقیق می کند، می توان از شواهد زیادی از قبیل پیام ها و ایمیل ها استفاده کرد و تلفن می تواند موقعیت شخص را مشخص کند، و البته تشخیص جایی که وی از شبکه Wi-FI استفاده می کند. مردم نیز هزاران و هزار عکس در تلفن خود نگه می دارند. فن آوری ماشین و تکنولوژی یادگیری عمیق در نرم افزار ما می تواند اشیاء و چهره را تشخیص و شناسایی کند و فقط عکس هایی را که با سلاح، اشیاء خاص و یا چهره های مربوط به تحقیق پلیس است، نشان دهد. فناوری بالیستیک دوربین یکی دیگر از ویژگی های این راه حل است که می تواند یک عکس را در یک دوربین مطابقت بدهد، و نشان می دهد که این عکس دقیقا با دوربین همان گوشی گرفته شده است یا خیر.
 

 
ELSYS
ELSYS تکنولوژی بیومتریک نسبتا جدیدی از روسیه را نمایش می دهد که می تواند برای پروژه های مربوط به دولت و سازمان های امنیتی، فرودگاه ها و پلیس مورد استفاده قرار گیرد. فن آوری VibraImage طور بالقوه می تواند شناسایی تهدیدات بالقوه و یا جلوگیری از حوادث در منطقه با تجزیه و تحلیل وضعیت عاطفی فرد است. با اندازه گیری حرکات سر و گردن 3D در تصاویر ویدئویی، می تواند حرکت های میکرو و ارتعاشات عضلات چشم را اندازه گیری کند که می تواند مقامات ایده ای از موقعیت احساسی فرد را نشان دهد. طبق گفته تد وو از Elsys تایوان، می تواند اطلاعاتی را در مورد این که آیا فرد از طریق AI و الگوریتم های یادگیری عمیق عصبی، استرس یا اضطراب آور است ، ارائه می دهد. او اضافه کرد که در حال حاضر موفق شده است در فرودگاه های روسیه اجرا و اجرا شده است. با استفاده از این در ترکیب با تشخیص چهره با اضافه کردن یک لایه اضافی از امنیت به منطقه.
 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران