لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

چگونه پروژه های شهر هوشمند به شهرداری ها کمک می کنند تا پس انداز بیشتری داشته باشند؟

امروزه بیشتر شهرهای هوشمند تبدیل به یک مفهوم محبوب در سراسر جهان شده اند. درحال حاضر شاهد هستیم که تعداد شهرداری ها و راه حل های هوشمندانه ای که در صدد راه اندازی شهرهای هوشمند هستند تا خودشان را از معرض خطر دور نگه دارد، در حال افزایش است. در عسن حالی که این راه حل ها نقشی حیاتی در بالا بردن کیفیت زندگی شهروندان ایفا می کنند، همچنین به صرفه جویی بیشتر برای سهامداران مختلف نیز کمک می کنند. این نکته در  تحقیقات ABI با عنوان "شهرهای هوشمند و صرفه جویی در هزینه" مطرح گردیده است.

  صرفه جویی در هزینه برای دولت
 
براساس این تحقیقات، کاهش هزینه های شهر هوشمند در سه سطح مشخص می شود: دولت شهر، ساکنان و شرکت ها. برای دولت شهر، پس انداز می تواند به وسیله ابزارهای مختلفی از جمله کاهش مصرف انرژی از طریق چراغ های خیابانی هوشمند به دست آید. اهمیت این موضوع در صرفه جویی های انجام شده در جایگزینی چراغ های سنتی با تکنولوژی LED و تبدیل چراغ های خیابانی به سیستم های هوشمند، است. در حالی که روشنایی LED به تنهایی موجب صرفه جویی 50 درصدی یا بیشتر می شود، افزودن خدمات اتصال می تواند صرفه جویی 30 درصدی هزینه را نیز به همراه داشته باشد، که عمدتا از طریق پردازش هوشمند و متمرکز (چرخه روشن / خاموش) به دست می آید.کاهش نور در شب و واکنش های مبتنی بر فعالیت و حرکت نیز به صرفه جویی در انرژی کمک می کنند. فراتر از صرفه جویی در انرژی، چراغ های هوشمند خیابانها می توانند 30 درصد از هزینه های تعمیر و نگهداری را از طریق تشخیص پیشرفته و در زمان واقعی کاهش دهند.
 
دیگر نکات ذکر شده در این تحقیقات که در آن دولت های شهری می توانند هزینه را بهبود ببخشند شامل حمل و نقل است، چراغ راهنمایی هوشمند و متحرک می تواند به عنوان یک سرویس به بهینه سازی استفاده از جاده ها و زیرساخت های حمل و نقل و هوش مصنوعی کمک کند. اتوماسیون و استفاده از هوش مصنوعی می تواند در کاهش هزینه ها یوسیله کاهش تعداد کارکنان، و با استفاده از سیستم های پاسخگویی به تقاضا، سازگاری به طور خودکار و تنظیم مجدد سیستم ها و شبکه ها برای مطابقت با سطوح تقاضا کمک کند. از دیدگاه دولت های شهرهای هوشمند، دستیابی به صرفه جویی در هزینه ها از طریق اتوماسیون یاعث کاهش کارکنان فعال خواهد شد. از سوی دیگر، قبول این تکنولوژی به طور پیوسته منجر به توسعه اقتصادی شده است، یکی از دلایل اصلی گسترش شهرهای هوشمند جایگزینی کارمندان دولتی در مشاغل ایجاد شده جدید در بخش خصوصی است.
 
صرفه جویی در هزینه برای خانه ها و شرکت ها
 
ساکنان شهرهای هوشمند می توانند صرفه جویی در هزینه ها را از طریق فن آوری های مختلف و راه حل هایی مانند خدمات مراقبت از راه دور، دانشگاه های آنلاین و خانه های هوشمند و به اشتراک گذاری خانه به دست آورند. در این مقاله آمده است: طیف وسیعی از فن آوری های خانه های هوشمند در دسترس هستند، و به صاحبان اجازه می دهد هزینه های مربوط به امنیت، حرارت، خنک کننده ها، روشنایی، برق و آب را کاهش دهند. سیستم های به اشتراک گذاری خانه می تواند باعث کاهش فشار بر ظرفیت محل های قابل اقامت، به ویژه برای ساکنان موقت، بازدید کنندگان و گردشگران باشد. طرح هایی مانند Airbnb با هدف بهینه سازی میزان بهره برداری از این مکان ها، به ویژه در مناسبت ها و تعطیلات است.
 
در حالی که بسیاری از جنبه های صرفه جویی هزینه در فن آوری های شهر هوشمند برای شهروندان و برای شرکت ها اعمال می شود، تعدادی از فرصت های خاص و اضافی نیز وجود دارد که در این مقاله اضافه شده است. و شامل حمل و نقل ، مدیریت ساختمان تجاری و کارخانه های تولید هوشمند است.
 
این مقاله در ادامه می گوید: در میان روند افزایش شهر های هوشمند، فرصت های زیادی برای IoT و اکوسیستم های شهر هوشمند وجود است. افزایش جمعیت افراد و شرکت ها باعث افزایش تعداد شهرهای بزرگ است و روند تغییر کلی به سمت شهرنشینی اجازه می دهد تا از قدرت خدمات و پارادایم های به اشتراک گذاری،و به دست آوردن نرخ بهره بالاتر داراییها، همچنین به دست آوردن اقتصاد متناسب، و در نهایت یک محیط پایدار که در سطوح قبل هرگز دیده نشده است، استفاده کرد. برای تامین کنندگان فناوری، این یک فرصت عظیم برای موقعیت دادن به راه حل ها وهمچنین توجیه پروژه های شهر هوشمند و استقرار نظام بازگشت سرمایه در مدت زمان کوتاه بوسیله صرفه جویی در هزینه های مستقیم خواهد بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران