لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

کلید یا کنترل دسترسی؟ و یا هردو؟

امنیت قفل و کلید از مصر باستان قدمتی بسیار طولانی دارد. در طول قرن ها، رومی ها، با ساخت قفلهای اهرم معلق و اهرم Linus Yale این فن آوری را به سمت جلو حرکت دادند. روند تهیه هر یک از آنها مراحل مهمی بود. اما در حقیقت، شما ​​فرعون منطقی شما هنوز هم ابزار هوشمندانه خود را تشخیص می دهد.

از سوی دیگر، پیشرفت های جدید در کنترل دسترسی الکترونیکی مبتنی بر کلید، Rameses را به یک تلوزیون ارسال می کند.

یک سیستم قفل مکاترونیک مانند CLIQ ترکیبی از حفاظت مکانیکی و الکترونیکی بالا است. طیف وسیعی از سیلندرهای مکانیکی و کلید قفل شده جهت به حداکثر رساندن امنیت فیزیکی و مقاومت در برابر حمله وجود دارد. تکنولوژی CLIQ پس از آن لایه رمزگذاری شده را به عنوان امنیت الکترونیکی کاربر پسند در بالای صفحه قرار می دهد. و بنابراین کنترل و راحتی را بدون نیاز به سیم انجام می دهد: تمام دستگاه های CLIQ بدون سیم هستند. قدرت استفاده از الکترونیک باتری در داخل هر CLIQ کلید به وجود می آید.

و از آنجا که کلیدی مبتنی بر آن است، CLIQ یک گام ساده از امنیت مکانیکی تا کنترل دسترسی قدرتمند را فراهم می کند، بدون هیچ گونه تغییر در سخت افزاری همچون درها. ایمنی دقیق، رابط کاربری امن مبتنی بر ابر ، پشتیبانی از تلفن همراه و یک محل کار قابل انعطاف در هر ساختمان، در دسترس است.
حقیقت راحت
CLIQ در سازمان ها و در همه صنایع مورد اعتماد است. اخیرا، شبکه REWE آلمان CLIQ را برای جدیدترین انبار خود در شمال برلین انتخاب کرد.
Marc Haverkamp، مدیر پروژه مرکز لجستیک REWE ، توضیح داد: با CLIQ، در صورت مفقودی کلید و یا اعمال و بروز هر گونه تغییرات ، انعطاف پذیری زیادی وجود خواهد داشت. ما می توانیم حقوق دسترسی کلید را با برنامه ریزی مجدد 400 سیلندر قفل در حال استفاده لغو کنیم.
در سوئد، Vasamuseet استکهلم سیستم مکانیکی قدیمی خود را به CLIQ ارتقا داد. کارکنان برای حمل تعداد ده و یا حتی بیشتری کلید دسته کلیدهای سنگینی را حمل می نمودند. در حال حاضر مدیران خدمات می توانند حقوق دسترسی کلیه کلیدهای CLIQ را در هر زمان، حتی از راه دور، اصلاح کنند.

به گفته Michael Andrésen افسر عملیات و امنیت در موزه دریایی ایالت سوئد، قبلا بزرگترین مشکل کلیدهای مفقود شده بود. ، و می بایست قفل جایگزین می شد، که هزینه بر وگران بود. با CLIQ، حقوق دسترسی کلید مفقود شده فورا و به سادگی حذف می شود، ، و دیگر هیچ کدام از درها باز نمی شوند. با استفاده از CLIQ، روشن است که کلید ما کجاست.

CLIQ در خدمات عمومی نیز محبوب است، چرا که سیلندرهای CLIQ و بالابرها می توانند در آب و هوای شدید هم کنترل شوند و تقریبا قفل گذاری در هر نقطه ای را تضمین کنند و بیشتر از سیستم های دسترسی الکترونیکی استاندارد سازگار هستند.  Christophe Nublat, رئیس بخش مطالعات و کار در Eau de Valence می گوید :همچنین برای Eau de Valence ، (یک ابزار آب آشامیدنی فرانسوی)، مدیریت نصب قفل مکانیکی و الکترونیکی، آسان است: سیلندرهای الکترونیکی و مکانیکی تنها با یک کلید مدیریت می شوند.

برای مقابله با سرقت مواد با ارزش قابل بازیافت، مدیران Communauté d’Agglomération La Rochelle قفل های بسته CLIQ و سیلنذرها را در 13 مرکز پذیرش زباله نصب و کلید جداگانه ای برای هر یک از پرسنل مجاز صادر نمودند.

تأثیر فوری آن چنین بود: "شمار سرقت ها به طرز چشمگیری کاهش یافته است."   Hervé Begaud در Communauté Communauté d’Agglomération اضافه کرد که ما هر هفته گزارشی از خسارتها داشتیم. اما در حال حاضر، طی 6 ماه گذشته تنها یک سیلندر از کار افتاده داشته ایم.
مدیران منطقه Rochelle تحت تاثیر قرار گرفته اند: آنها قصد دارند کنترل دسترسی CLIQ را به تمامی سایت های مهم شهری گسترش دهند.
تناسبCLIQ
هر کجا که کار می کنید، کارکنانی که آنجا را ترک می کنند، کلید هایشان از بین می روند، و دستگاه های قدیمی با امنیت غیرقابل اعتمادی همچنان در محل شما در حال استفاده هستند.

با این حال، درمان همه این مشکلات، راه حل "یک اندازه مناسب برای همه" نیست. افزونه های CLIQ برای انواع نیازهای امنیتی وجود دارد، مدیریت حقوق دسترسی آسان و انعطاف پذیر، و برنامه ریزی برای کلیدها، کاربران و درب هایی که با هر نصب CLIQ همراه است.

CLIQ Go برای کسب و کارهای کوچک و متوسط، مدیران را در مدیریت سیستم دسترسی در حال حرکت و با قابلیت ابر پشتیبانی می کند. کلید های از بین رفته آسان می توانند از طریق برنامه CLIQ Go لغو شوند، و همچنین به اندازه کافی برای افراد غیر متخصص برای کار، مناسب طراحی شده اند.
در شرکت های متوسط ​​و بزرگ، مدیران امنیتی می توانند سیستم CLIQ خود را با استفاده از CLIQ Web Manager و از طریق مرورگر وب استاندارد مدیریت کنند. گزینه اضافی برای کار بر روی یک نرم افزار به عنوان یک سرویس، می تواند به کاهش هزینه های زیرساخت های IT کمک کند. امنیت داده ها تضمین شده است، به علاوه نظارت 24 ساعته و پشتیبانی در صورت درخواست نیز در دسترس هستند.
برای مدیریت کسب و کارهای بزرگ بامدیریت و کنترل سایت های از راه دور و یا نیروی کار همراه (یا هر دو)، CLIQ Remote و CLIQ اتصال راه حل های سفارشی است.

در سوئد، خدمات آتش نشانی Skellefteå از CLIQ Remote استفاده می کند. در صورت آتش سوزی، آتش نشانان با استفاده از یک سازنده کلیدی نگهداری شده در هر موتور آتش نشانی کلید CLIQ خود را در ایستگاه یا در حال حرکت به روز می کنند. دیگر هیچ نیازی به مدیریت مجموعه های متعدد کلید برای ایستگاه های نگهداری وجود ندارد و یا اینکه آتش نشانان خارج از سایت برای دریافت کلید درست مجددا به ایستگاه بروند. واکنش سریع به معنای شانس بیشتری برای جلوگیری از گسترش آتش است.

به گفته Skellefteå Fire مهندس Johan Marklund با استفاده از CLIQ Update Key از راه دور در هر موتور آتش، ما می توانیم کلید را برای مدت زمان محدودی مجاز کنیم. برای مثال، اگر ما در یک مورد اورژانسی کلیدی را گم کنیم، بعد از 60 دقیقه آن کلید دیگر بی فایده می شود .

وی افزود: پیش از این، ما در هر ایستگاه آتش نشانی کلید ایمنی داشتیم.به این صورت در ایستگاه اصلی 100 کلید وجود داشت. ما مجبور شدیم موجودی را مرتبا مرتب کنیم و گاهی اوقات کلید های خاصی دیگر کار نمی کردند. در یک وضعیت جدی، بدون شکستن درب ما نمی توانستیم وارد ساختمان شویم. من خدمات اورژانسی را در مکان های دیگر نیز توصیه می کنم تا همان راه حل را انتخاب کنند.

برنامه اختیاری CLIQ Connect استفاده از برنامه تلفن همراه را هموار می کند. یک دارنده کلید دیگر نیازی به به روزرسانی حقوق دسترسی به صورت شخصی، حمل دستگاه های به روز رسانی اضافی و یا حتی بازگشت به پایگاه ندارد. همه آنها تنها نیازمند یک گوشی هوشمند و برنامه است. برنامه CLIQ Connect قابل برنامه ریزی برای کلید اتصال، از طریق بلوتوث و اتصال ابر رمزنگاری شده است، با CLIQ مدیریت وب. تغییر حقوق دسترسی دارنده کلید، از هر کجا توسط یک مدیر سیستم مسلط به نرم افزار CLIQ Web Manager محقق می گردد و او می تواند مشخصات را به روز کند. کلید نگهدارنده یک اتصال بلوتوث امن بین CLIQ Connect وقابل برنامه ریزی است و برنامه CLIQ Connect را برای دسترسی فوری به مجوزها راه اندازی می کند.

ASSA ABLOY تکنولوژی CLIQ را تحت چند نام تجاری، از جمله IKON، ABLOY، Mul -T-Lock، ASSA، Vachette و KESO ، پشتیبانی می کند. برای پیدا کردن راه حل مناسب CLIQ برای کسب و کار خود، به سایت این شرکت مراجعه کنید.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران