لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

امنیت مراکز بهداشتی و روان درمانی با کنترل دسترسی بیسیم (ABLOY Aperio)

 Assa Abloy Group یک تولید کننده قفل سوئدی است و بزرگترین تولیدکننده قفل در جهان با بالاترین حجم فروش در سال است. Assa Abloy در سال 1994 شکل گرفت، زمانی که Assa AB از شرکت امنتیی Securitas جدا شد.

مرکز Psychothérapique de Nancy (CPN) در فرانسه مانند بسیاری از مراکز بهداشتی درمانی در سرتاسر اروپا با مشکل گم شدن کلید های فیزیکی روبرو بود. اگر یک کلید گم می شد- گم یا خراب شدن توسط یک بیمار یا کارمند - قفل چندگانه در یک واحد باید جایگزین می شد. هزینه های مربوط به زمان و هزینه کارکنان بسیار بالا و بی پایان بود. بنابراین مانند بسیاری از مراکز بهداشتی دیگر ، CPN به یک راه حل برای فن آوری بی سیم Aperio تبدیل گردید.
بیش از 160 جعبه بی سیم Aperio در سراسر محل CPN یه صورت یکپارچه با سیستم های کنترل دسترسی راه حل های امنیت دلتا نصب گردید، مکان نصب بیشتر درب ورودی اتاق بیماران بود. در حال حاضر هر کس این توانایی را دارد تا به صورت آزادانه و بدون نیاز به حمل یک کلید دست و پا گیر تردد نماید.
از آنجایی که یکپارچگی Aperio در CPN آنلاین است، اکنون کارمندان امنیتی می توانند امنیت تمام درب ها را در زمان واقعی پیگیری کنند . این امر با سیستم کلید مکانیکی قدیمی امکان پذیر نبود . اگر یک بیمار اعتبار خود را از دست دهد، کارکنان امکانات مربوط به آن را فورا لغو می کنند و مجددا اطلاعات جدید را تأیید می کنند، و به این صورت امنیت اطلاعات را در سایت حفظ می کنند.
برخی از اتاق های خوابگاه در CPN دارای چندین تخت هستند. در این مکان ها به وسیله Aperio ، کابینت های امنی را برای هر بیمار بستری نگهداری می کنند، بنابراین آنها می توانند وسایل شخصی خود را بدون کلید های فیزیکی و تنها یا حفظ کدهای PIN نگهداری کنند. گاوصندوق های قدیمی که توسط کلید فعال شده اند حذف گردیده اند، CPN باعث صرفه جویی در هزینه های تکراری کلیدهای دوباره و یا جایگزینی قفل های امن می گردد.
Cédric Marchal مهندس فنی در CPN می گوید پیش از این، زمانی که یک کلید واحد مفقود می گشت، می بایست هر قفلی که با آن کلید باز می شد را تغییر می دادند و این موضوع برای بعضی از کلید ها بسیار گران تمام می شد.
در CPN، دستگاههای Aperio همچنین مناطقی را که ساکنان مجاز به استفاده و تردد در آنها نیستند را حفاظت می نمایند ، از جمله اتاق کارکنان، دفاتر و مناطق حساس مانند داروخانه و فروشگاه پزشکی.
در کنار CPU های مستقر در CPN، دستگاه Aperio شامل سیلندر های آنلاین و آفلاین Aperio است ؛ یک قفل امنیتی آنلاین و یک قفل بی سیم برای رساندن قفسه های سرور و کابینت ها به سیستم کنترل دسترسی به عنوان درب ورودی عمل می کند؛ و دسته جدید Aperio H100، که قدرت و انعطاف پذیری کنترل دسترسی بی سیم Aperio را به یک درب داخلی باریک می رساند.

از سال 2011 هر ساله CPN برای گسترش سیستم Aperio خود برنامه ریزیهای جدیدی داشته است. هر سال درب های بیشتری در سایت خود قرار می دهد و با هدف افزایش ایمنی و رفاه بیماران. با استفاده از تکنولوژی کنترل دسترسی بی سیم Aperio ، روند ارتقاء همچنان ادامه دارد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 22 ارديبهشت 1397 ساعت 12:49
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران