لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

ساختن خانه هوشمند رویایی شما با تصمیمات هوشمند شروع می شود

پیش از اینکه شما در دنیای خانه هوشمند بهترین باشید، اطمینان حاصل کنید که پایه ها و زیرساخت آن خانه واقعا هوشمند باشد نه اینکه یک خانه پر از ابزارهای هوشمند ناهماهنگ .

برای مدتی به نظر می رسید سازندگان ابزارهایی مانند Belkin WeMo و Philips Hue ممکن است بزرگترین صاحبان خانه های هوشمند شوند، اما واضح است که سخنرانان هوش مصنوعی، چسبی هستند که خانه های هوشمند را با هم نگه می دارند. با دستیارهای هوشمندی مانند Google Assistant, Alexa, Siri, Bixby و Cortana می توانید بگوئید که چه می خواهید چه اتفاقی بیفتد و به آنها اجازه دهید جزئیات را نیز بیاموزند.
بلندگو های هوشمند جدید چگونه جمع می شوند؟
گوگل، اپل و آمازون همگی در مسابقه دستگاه های خانگی رقابت می کنند، اما کدام محصول در بالای صفحه قرار دارد؟ آدم ترنر، خبرنگار فناوری، گزارش می هد..
صحبت کردن با ربات دیجیتال ، بدون هیچ زحمتی برای پریدن از برنامه ای به برنامه دیگر و برای کنترل تمام دستگاه ها مناسب است، به ویژه هنگامی که آنچه شما می خواهید انجام دهید کاری ساده مانند روشن کردن چراغ است. خانه های هوشمندی که تنها با صدا کنترل می شوند باعث می شوند زندگی ساده تری برای اعضای خانواده که همیشه یک گوشی هوشمند در جیب خود دارند، ممکن شود.
حتی بهتر است، دستیاران هوشمند ایده "روال" را پشتیبانی کنند؛ و به شما اجازه دهند یک لیست طولانی از دستورات را با یک عبارت ساده مانند "سلام سیری، صبح بخیر" اجرا کنید.
در این مرحله شما می توانید دستگاه ها، مارک ها و پروتکل های ارتباطی را در خانه خود ترکیب کنید. کنترل بلندگوهای WiFi، چراغ های ZigBee و سوئیچ های قدرتمند Apple HomeKit تنها با یک فرمان! ( اگر چه ممکن است شما نیاز به چند هاب اضافی بی سیم برای اتصال همه آنها داشته باشید.)
البته همه چیز اینقدر ساده نیست، به ویژه هنگامی که شما با دستگاه های جدید نسل اول و اکوسیستم های رقابتی برخورد می کنید.
نبرد بین خانه های هوشمند به شکل یک جنگ بین VHS در مقابل Betamax با یک برنده روشن شکل نمی گیرد. در عوض، پول هوشمند می گوید که تعداد کمی از بازیکنان در حال تسلط بر دیگران هستند، در حالی که دیگران با هم متحد می شوند و یا سقوط می کنند.
همانطور که در جنگ گوشی های هوشمند می توان مشاهده کرد، شما نمی توانید حدس بزنید که کدام شرکت کنندگان در این کارزار حضور خواهند داشت، حتی اگر مانند نوکیا، بلک بری و پالم، به نظر برسد شکست بسیار بزرگ خورده اند.
پس وقتی مشخص نیست که برنده چه کسی است، چطور می توانید مطمئن شوید که هزینه برای خانه هوشمندتان عاقلانه است؟ شرط بندی های خود را نگهدارید و در مورد تصویر بزرگتر فکر کنید.
بیش از حد بر روی مارک های خاصی معلق نماینید و به جای آن در مورد وظایف مورد نظرتان تصمیم گیری کنید. سپس بهترین ابزار برای انجام این وظایف را که با اکوسیستم و انتخاب شما هماهنگ باشد را بیابید.
به سمت دستگاه های هوشمند که مایل به پیوند با اکوسیستم های مختلف هستند بروید، و ترجیحا از فروشندگانی که در سایقه شان حمایت از دستگاه های قدیمی تر را به به جای انتظار خرید جدید در هر سال دارند.
بررسی کنید که تمام ویژگی های مورد نظرتان در منطقه ای که زندگی می کنید، کار می کند. همینطور از ویژکی هایی که در حال ساخت هستند و فروشنده وعده اضافی شدنشان را می دهد، آگاه شوید. البته باید مراقب بود شاید اینها فقط در حد وعده باقی بمانند.
تکالیف شما تمام شد، بهتر است ابتدا با نوک انگشتان حرارت آب را چک کنید!! به عنوان مثال، به جای جایگزینی مام چراغهای خانه ، چند لامپ هوشمند را نصب کنید و از آنها برای مدتی استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که انتظارات تمام افراد در خانه برآورده می شود.
شما ممکن است به این نتیجه برسید که می توانید با تعداد انگشت شماری از دستگاه های هوشمند کارهای مورد نیازتان در حال حاضر را انجام دهید، و آنها را خریداری کنید و با هزینه کمتری به اهدافتان برسید و آینده خانه هوشمند برایتان واضح تر شود. این حساب و کتاب ممکن است برایتان راحت تر باشد اگر سرمایه گذاری های هوشمندانه به شما کمک کند تا هزینه های صورتحسابهای انرژی را کاهش دهید.
هنگام خرید وسایل گران قیمتی که می خواهید برای سالها آنها را نگه دارید، مراقب باشید. برای مثال سازندگان اصلی Whitegoods دارای برنامه های کاربردی هوشمندانه ای هستند، اما بهتر است اطمینان حاصل کنید که محصولات آنها با اکوسیستم های خانه هوشمند بزرگتر نیز کار می کنند.
به جای خرید وسایل گران قیمت جدید در جستجوی ویژگی های هوشمند باشید، و این نکته را در نظر بگیرید که آیا می توانید دیتای موجود را با استفاده از یک سیستم هوشمند، آداپتور برق یا کنترل دیواری مدیریت کنید؟ این شامل گرمایش و سرمایش، با تعدادی از جایگزین های ترموستات هوشمند در بازار نیز می شود.
برای اینکه خانه خود را به سرعت طراحی هوشمندانه کنید، عجله نکنید، در عوض تحقیقات خود را با دقت انجام دهید تا امکان تصمیم گیریهای گران را کاهش دهید.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران