لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

گزارش از اولین جلسه انجمن زنان کارآفرین اتحادیه سراسری مطلب ویژه

  • شنبه, 14 ارديبهشت 1392 ساعت 05:06
  • منتشرشده در اخبار
  • خواندن 200 دفعه

اولین جلسه انجمن زنان کارآفرین اتحادیه سراسری شرکتهای فنی مهندسی حفاظت الکترونیک و شبکه های ایمنی در روز دوشنبه هفدهم مهرماه در دفتر اتحادیه سراسری واقع در میدان شیخ بهایی برگزار گردید.


در این جلسه که به همت هیات مدیره محترم اتحادیه سراسری و سرکار خانم توکل برگزار گردید، بانوانی از شرکتهای مختلف از جمله شرکت عرش گستر، چشم انداز، نوین افزار، آتشکاران، نشریه نوآوران، پارس آژیراک و... حضور داشتند که به حضور هم معرفی شدند.
همچنین آقای مسعودی و رضایی به همراه ریاست محترم اتحادیه آقای شنتیایی در جلسه حضور داشتند که ضمن عرض خوشامد، توضیحاتی را در رابطه با اتحادیه و اهداف آن ارائه دادند.
آقای شنتیایی در ابتدا و برای آشنایی بیشتر با پیشینه اتحادیه سراسری، عنوان داشتند که فعالیت اتحادیه از سال 89 آغاز شد و در ابتدا 25 تا 30 شرکت عضو اتحادیه بودند ولی خوشبختانه در حال حاضر در حدود 250 شرکت به عضویت اتحادیه درآمده اند که این روند و پیشرفت نقطه قوتی برای اتحادیه سراسری در اتاق بازرگانی محسوب می شود.
در حال حاضر ما 10 کمیسون در اتحادیه سراسری داریم که در همه آنها بانوان نیز حضور دارند. زمانی که خانم توکل پیشنهاد ایجاد کمیسیون زنان کارآفرین را به اتحادیه سراسری دادند، هنوز برای ما چندان جا افتاده و ضروری نبود چراکه از دید ما منعی برای حضور بانوان در سایر فراکسیون ها و جلسات اتحادیه وجود نداشت. به این ترتیب در ابتدا این پیشنهاد با مخالفت مواجه شد ولی با پشتکار خانم توکل و با توضیحاتی که ایشان ارائه دادند، هدفی فراتر از یک گردهمایی در این فراکسیون مشاهده شد. ایشان ایجاد این فراکسیون را توانمند سازی و کارآفرینی و مدیریت زنان عنوان کردند که با این رویکرد جدید، هیات مدیره با تشکیل این فراکسیون موافقت کردند.
پس از این توافق به مرور دریافتیم که تشکیل این فراکسیون می تواند ایده ی خوبی باشد به این دلیل که همه ما در شرکتهای حوزه حفاظتی خودمان بانوانی را به عنوان پرسنل داریم. تجربه در سالهای اخیر نشان داده که خانمها در حوزه فعالیت های شغلی خارج از منزل عملکرد بسیار خوبی داشته اند و موفق ظاهر شده اند. در دانشگاهها و سایر موسسات نیز حضور خانمهای موفق را شاهد هستیم.

احساس من این است که بانوان در حال حاضر از لحاظ هوشی و مسئولیت پذیری و سلامت اخلاقی توانسته اند اعتماد مدیران را کسب نمایند.
در حال حاضر ما در وزارت صنایع و اتاق بازرگانی و در اتاق تهران و ایران کمیسیون زنان را داریم که از امکانات خوبی برای برقراری ارتباط با مراکز خارج از کشور برخوردارند. در حال حاضر اتحادیه سراسری در شرایط مثبتی قرار دارد و این آمادگی را دارد که در حوزه تخصصی و توانمند سازی بانوان کارآفرین فعالیت نموده و نتایج خوبی را ایجاد نماید.
هدف ما برای ایجاد این انجمن، توانمند سازی بانوان برای مدیریت بهتر و کارآفرینی است و سعی بر این است که شرکتهایی که بر مبنای توانمندی بانوان فعالیت می کنند بیشتر شوند.
در ادامه جلسه، خانم توکل ضمن تشکر از آقای شنتیایی عنوان کردند که هدف از تشکیل این انجمن بررسی دغدغه های موجود در بحث کارآفرینی و مدیریت بانوان است که برای رسیدن و حل دغدغه ها نیاز به هم اندیشی و خودباوری است.
هدف از تشکیل این انجمن تفکیک جنسیتی نیست بلکه یک هم اندیشی برای یافتن و حل مشکلات و دغدغه های بانوان شاغل برای رسیدن به شرایط بهتراست. بسیاری از شرکتها در هیات مدیره خود بانوانی را دارند که بخاطر عدم خودباوری در جمعها و جلسات حضور نداشته و نقش موثری را ایفا نمی کنند، در حالیکه می توانند با خودباوری و توانمند سازی و از طریق حضور در این کمیسیون در صنعت حفاظت تاثیرگذار باشند.
آقای رضایی نیز درادامه به دو پارامتر اشاره کردند. ایشان عنوان کردند که یکی از مهمترین رویکردها در اتحادیه ایجاد کمیسیون های مختلف بود که اساسا حضور در این کمیسیون ها برقراری ارتباط صمیمانه افراد با هم است که شاکله ی رفاقتها و همکاریها است. در این کمیسیون ها، شرکتهایی که تا بحال رقیب هم بودند و کم و بیش یکدیگر را ملاقات کرده بودند، در بسیاری موارد متحد شده و همفکری می کنند و بین آنها اعتماد سازی و دوستی بیشتری شکل می گیرد که خمیره اصلی کارهای مشترک و شبکه سازی خواهد بود.
نکته دیگر آنکه با تشکیل این کمیسیون ها از جمله کمیسیون بانوان، خانمها فرصت بیشتری برای مطرح شدن و هم اندیشی پیدا میکنند، در حالیکه شاید در سایر کمیسیون ها فرصت کافی در اختیار آنان قرار نگرفته و زمان کمتری به آنها اختصاص داده شده باشد ولی در این انجمن براحتی و با فرصت کافی می توانند مسائل خود را مطرح نمایند.
آقای مسعودی نیز کمیسیون های اتحادیه سراسری را به منزله بازوهای اتحادیه دانستند که مسائل و مشکلات در آنجا مطرح شده و بررسی و سبک سنگین می شود و در نهایت جمع حاضر در آن مورد تصمیم می گیرند.
آقای شنتیایی نیز رشد بانوان و ارتقاء آنها را در این صنعت هدف اصلی دانسته و بیان کردند که متاسفانه به صورت ناخودآگاه خانمها را از انجام کارهای فنی منع می کنند این در حالی است که حتی در تولید هم از جمله در حوزه الکترونیک خانمهای فعالی را داریم که بسیار توانمند هستند. خانمها به توانایی های لازم رسیده اند ولی گاهی این اعتماد به نفس به میزان لازم وجود ندارد که با عنایت به هدف این فراکسیون، این خودباوری و اعتماد به نفس ایجاد خواهد شد.
در پایان خانم توکل پیشنهادات خود را در رابطه با اهداف کلی و برنامه های فراکسیون برای بررسی و اعلام نظر عنوان کردند که این اهداف و برنامه ها شامل:
1. ایجاد بستر مناسب برای شکوفایی، رشد و اعتلای علمی و تخصصی زنان شاغل در صنعت حفاظت الکترونیک
2. پیشبرد بخشی از برنامه های سالانه اتحادیه و تحقق بخشیدن به رسالت های اتحادیه سراسری با توجه به قابلیت ها و توانمندی زنان در این صنعت
3. ایجاد خودباوری در زنان شاغل در صنعت حفاظت جهت میل به ارتقا شغلی و کارآفرینی درون سازمانی
4. ترویج و ارتقای مهارت های کارآفرینی مستقل و درون سازمانی از طریق آموزش و کارگاههای تخصصی
5. ایجاد زمینه مناسب به منظور حمایتهای علمی و معنوی از زنان کارآفرین
6. برقراری ارتباط مستمر با دیگر مجامع دولتی و صنفی زنان جهت هم اندیشی
7. ایجاد فرصتهای شایسته مابین زنان عضو در کمیسیون جهت ارائه دغدغه ها، تبادل نظر و همکاریهای مستمر

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 27 اسفند 1396 ساعت 17:35
  • اندازه قلم
cicanlocer1979

گروه فناوری اطلاعات جومی ارائه کننده ی خدمات جوملا اعم از قالب فارسی جوملا ، افزونه فارسی جوملا ، هاست ویژه جوملا و.....

وبگاه: www.joomi.ir/

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران