لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

پنج تکنولوژی ای که تجزیه و تحلیل هوشمند را قوی تر می سازد

  • چهارشنبه, 11 بهمن 1396 ساعت 12:20
  • منتشرشده در دوربین IP & ANALOG
  • خواندن 234 دفعه

تجزیه و تحلیل هوشمند ، مهم ترین جزء در سیستم امنیتی ست ، در حال حاضر با استفاده از تکنیک های پیشرفته تری مانند دید در کامپیوتر، تشخیص الگوها و الگوریتم های یادگیری ماشین جهت تجزیه و تحلیل و شناسایی اهداف. ما نمی توانیم در مورد تجزیه و تحلیل هوشمند بدون اشاره به پنج تکنولوژی ای که توانایی آن را دارند صحبت کنیم

، تکنولوژی هایی شامل شناسایی چهره، شناسایی وسیله نقلیه و پلاک، ادغام داده های چند سطحی، گرفتن و تجزیه و تحلیل تصویر و فشرده سازی، رمزگشایی و تجزیه و تحلیل تصویر.
تشخیص چهره
در پاسخ به اتفاقات روزافزون در حوزه های تجاری و عمومی، در حال حاضر اجرای قانون به آخرین تکنولوژی تشخیص چهره نیاز دارد. تا به سرعت و به صورت دقیق یک هدف با ویژگی های خاص را جستجو کند. با توجه به پیشرفت تکنولوژی، دوربین هایی که برای تشخیص چهره یکپارچه می شوند، می توانند چهره هدف را حتی زمانی که هدف در حال حرکت است، در زاویه نور یا درحالتی که بخشی از آن نور دارد و یا با جواهرات پوشانیده شده است، شناسایی کند.این تکنولوژی برای استفاده در مناطق سنگین ترافیکی بسیار مناسب است.
شناسایی وسیله نقلیه و شماره پلاک
یکی دیگر از تکنولوژی های متداول پذیرفته شده شناسایی خودرو و پلاک آن است. با پیاده سازی سیستم حمل و نقل هوشمند، دوربین های نظارتی به طور گسترده ای در بزرگراه ها، خروجیها و ورودی ها، گشت ها و پارکینگها برای نظارت بر ترافیک و جمع آوری اطلاعات خودرو جهت بایگانی مستندات مستقر شده اند. با کمک فناوری تشخیص پلاک، توانایی شناسایی پلاک های وسیله نقلیه مشکوک از فیلمهای نظارتی، و مطابقت آن با پایگاه داده ها برای ردیابی وسیله نقلیه و به دست آوردن اطلاعات کامل راننده مناسب است.
ادغام داده های چندسطحی
الگوریتم ادغام داده های چندسطحی و الگوریتم شناسایی، کاربری داده های حجیم و نظارت هوشمند را در صنایع مختلف عملی تر ساخته اند؛ زیرا داده های تصویر چند سطحی با دیگر انواع داده های حسگر یکپارچه شده اند، همچنین دقت تشخیص نیز افزایش یافته است. با استفاده از دوربین های عمیق و دوربین های حاوی لنز دوگانه تشخیص عمق و ارتفاع یک شی آسان گردیده،همچنین تداخل نور خورشید و سر و صدای پس زمینه نیز می تواند به راحتی حذف شود.
دریافت و تجزیه و تحلیل تصویر
در روزهای گذشته، اطلاعات نظارت صرفا شامل داده هایی بدون ساختار مانند تصاویر و عکس ها بوده اند و فقط به کاربران اجازه می دادند تا با محدودیت هایی مانند زمان و فضای جستجو، اطلاعات مهم مورد نیاز خود از بین تعداد انبوهی اطلاعات انباشته جستجو کنند. به این صورت راندمان استفاده از داده ها بسیار پایین بود. با این حال، با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و تولید بیشتر داده ها ، یک پایگاه داده برای فعال کردن سیستم حهت تجزیه و تحلیل روابط بین انسان، وسیله نقلیه و اشیاء، و بررسی شرایط مشابه در فریمهای زمانهای چندگانه به منظور نتیجه گیری در مورد علل و پیش بینی رویدادهای آینده مورد نیاز بود.
فشرده سازی ویدئو
فشرده سازی ویدیو یک روش هوشمند دیگر برای کوتاه کردن ویدیو های طولانی با جدا کردن فیلم های لازم و مفید برای تجزیه و تحلیل یک رویداد خاص است و محتویات غیر ضروری را حذف می کند. با استفاده از این روش، یک فیلم 24 ساعته می تواند به 2 دقیقه محتوا کاهش یابد که مربوط به معیارهای لازم جهت جستجو است، و به کاربران کمک می کند مقدار زیادی از زمان را صرفه جویی و دقت خود را افزایش دهند.
با توجه به روند فعلی تکنولوژی، Secutech 2018 تکنولوژی Zone Innovation را برای به اشتراک گداری فن آوری ها و راه حل های نوآورانه در تجزیه و تحلیل های ویدئویی معرفی می کند و نشان می دهد که چگونه می توان داده های تصویری بدون ساختار را به یک بینش عملی برای بازارهای مختلف مانند صنایع، خرده فروشی ، حمل و نقل، مراقبت های بهداشتی و غیره تبدیل کرد .

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 14 بهمن 1396 ساعت 16:37
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران