لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

خداحافظ سامسونگ، سلام Wisenet

  • سه شنبه, 10 بهمن 1396 ساعت 18:02
  • منتشرشده در دوربین IP & ANALOG
  • خواندن 198 دفعه

توزیع کننده ها و مصرف کننده های محصولات نظارت ویدئویی با برند سامسونگ، از جمله دوربین های مدار بسته و DVR ها، با چالش بزرگی روبرو شده اند.

برای بررسی بهتر و دقیق تر این اتفاق، محققان مرکز جامع اطلاع رسانی سیستم های ایمنی و هشدار دهنده(CCTVinfo.ir)، در صدد بر آمده اند تا با جمع آوری و ارائه اتفاقات رخ داده در طی سال های گذشته - که توسط سایت ها و مراجع اطلاع رسانی معتبر دنیا منتشر شده اند، - این تحول مهم را بازگو کنند.
ابتدا با بررسی مقاله و اخباری که در سال 2014 توسط سایت های معتبر همچون IPVM منتشر شد، به تشریح شروع این چالش، می پردازیم:
(به منابع مقالات و زمان انتشار آنها، در انتهای هر بخش اشاره شده است.)
به عنوان یک تحول بزرگ که شامل بخش های متعددی نیز می شود، سامسونگ سهام خود در بخش نظارت ویدئویی را به فروش رساند.
Hanwha
شرکت خریدار این سهام، Hanwha نام دارد که همانند شرکت Samsung، یک شرکت کره ای است. با توجه به اینکه درآمد سالیانه شرکت Hanwha برابر با 35 میلیارد دلار است، می توان گفت از منظر بزرگی، این شرکت تنها کسری از شرکت سامسونگ است، چرا که درآمد سالیانه شرکت سامسونگ، برابر با 200میلیون دلار است.
در درجه اول، تمرکز شرکت Hanwha بر صنعت های تدافعی(نظامی)، شیمیایی و بیمه عمر است. همچنین این شرکت از جهت شناخته شده بودن برند نیز، با سامسونگی که یکی از 10 برند برتر بین المللی است، قابل مقایسه نیست.

Samsung Techwin
ارائه سیستم های نظارتی سامسونگ بخشی اصلی از شرکت "سامسونگ الکترونیک"(شرکتی که پشتوانه و تامین کننده گوشی، تبلت، نمایشگر و ... است)، نبود. با این حال، تا قبل از انجام این قرارداد، سامسونگ مالک بخشی از شرکتی به نام Samsung Techwin بود که محصولات نظارت ویدئویی را تولید می کرد.
فروش تجهیزات نظارتی Samsung Techwin تنها بخشی از تجارت از این شرکت است. بر اساس گزارش مالی سال 2013 Techwin، درآمد شرکت در این سال 2.6 میلیارد دلار بوده است که بیش از نیمی از آن متعلق به فروش ماشین های نظامی و موتور و توربین ماشین آلات بوده است.

مدیر عامل بخش ارائه راه حل های امنیتی شرکت Samsung Techwin، آقای Jong Wan Lim، پس از عقد قرارداد:

 "سرمایه گذاری گروه Hanwha در Samsung Techwin این قابلیت را به ما می دهد تا به تحقیق، طراحی و توسعه راه حل های نوآورانه پیشرو در بازار ادامه دهیم، فرصت های جدید کسب و کار را خلق کنیم و رشد آینده خود را تضمین کنیم. مشتریان مطمئن باشند که این یک روال عادی در تجارت است و قطعا هیچ کوتاهی در تامین محصولات و یا پشتیبانی خدمات، چه در محصولات پیشین و چه محصولات آینده، انجام نخواهد گرفت."

 این توافق هرچند قطعی است و انجام خواهد گرفت، اما مذاکرات برای انجام و تنظیم برخی جزئیات قرارداد، ادامه خواهد داشت و بخش عملیاتی قرارداد در ادامه انجام خواهد گرفت. این تغییرات عملیاتی، دو سال زمان خواهد برد.

2014/11/28   -  IPVM
سامسونگ سهم کامل خود از Samsung Techwin را، که شامل بیش از 13.5 میلیون سهم می شد، به فروش رساند. این سهم ها با مبلغی بالغ بر 596 میلیون دلار توسط Hanwha Group خریداری شده است. شرکت سامسونگ گفته است که عواید این فروش در کسب و کارهای جدید و در جهت قدرت بخشیدن به تجارت های اصلی این شرکت، سرمایه گذاری خواهد شد.
با توجه به این قرارداد، در حال حاضر Hanwha Group 32.4% از سهام Samsung Techwin را در اختیار دارد. Hanwha Group اعلام کرده که بر روی تمرکز برای ایجاد و پیشرفت نسل جدید تکنولوژی دفاعی(نظامی)، که توسط Samsung Techwin توسعه داده خواهد شد، برنامه ریزی کرده است، اما به طور خاص راجع به بخش امنیتی و نظارتی به هیچ برنامه ای اشاره نشده است.
رئیس Samsung Techwin America، Soon Hong Ahn، گفت:

 "سرمایه گذاری Hanwha Group در Samsung Techwin، به تمرکز بر بازارهایی که ما در آن حضور داریم، ادامه خواهد داد. مهمترین نکته این است که برند سامسونگ ما دست نخورده باقی خواهد ماند و این همکاری جدید به صورت پشت پرده و پشتیبانی خواهد بود. همچنین عملکرد و مدیریت پیش بینی شده برای آینده نیز دچار تغییرات عمده نخواهد شد.

 Jon Cropley، تحلیلگر اصلی IHS در زمینه نظارت ویدئویی و خدمات امنیتی می گوید:

"Samsung Techin طی دهه گذشته به سرعت رشد کرده و طبق تخمین های انجام گرفته، پیش بینی می شده که در بازار جهانی تامین کنندگان نظارت ویدئویی در سال 2013، این شرکت رتبه پنجم را به خود اختصاص دهد. علی رغم این رشد چشمگیر، سال 2013، سال بدی برای این شرکت بود چرا که برای اخذ سهم بیشتری از بازار برنامه ریزی انجام نداده بودند."

"نظر من این است که تمرکز آنها بر روی اولویت بندی است که در صنعت هایی که در آن فعال هستند انجام داده اند. سامسونگ همواره گفته است که میخواهد در صنعت هایی که حضور دارد، یا اول باشد، یا دوم. و برخلاف رشد چشمگیری که در افزایش سهم خود در صنعت نظارت ویدئویی داشته است، به این مهم دست نیافته است. گفته می شود که در این صنعت هم سامسونگ به دنبال رسیدن به همین رتبه اول یا دوم بوده است، اما یا به دلیل اینکه آنها بیشتر علاقه به سرمایه گذاری بر روی صنعت های تخصصی تر خود داشتند و یا با بازار نظارت ویدئویی مساله ای داشتند، به این نتیجه رسیده اند که به رتبه و عنوان مورد نظر خود، یعنی اول و دوم، دست نخواهند یافت.
این عامل اصلی انجام این قرارداد است."
2014/12/1  -  www.securityinfowatch.com
با توجه به گزارشاتی که منابع اطلاعاتی صنعت تجارت در 1 اکتبر اعلام کردند، سامسونگ این اجازه را به Hanwha Techwin داده است که برخلاف تغییر نام شرکتSamsung Techwin  بهHanwha Techwin در ماه جون، Hanwha Techwin بتواند از لوگوی شرکت Samsung، تا سال 2017، بر روی محصولات امنیتی خود استفاده کند. بدلیل اینکه شرکت Hanwha، در بخش امنیتی، دارای "آگاهی از برند" سطح پایینی است(در این صنعت نامی آشنا نیست)، این اختیار به این شرکت داده شده است تا برای زمانی معین، برای حفظ سطح فروش خود، به کسب و کار خود در این زمینه، با استفاده از نام سامسونگ ادامه دهد.
محصولات Hanwha Techwin در بخش امنیتی شامل CCTV، DVR و دوربین های IP است. این محصولات از زمانی که این شرکت، یکی از زیر مجموعه های شرکت Samsung بوده نیز تولید و به فروش میرسیده است، به طوری که تا پایان سال 2014، سهم بازار این شرکت در بازار محلی به 32.6% افزایش یافته، و در خارج از این کشور، در عدد 3.8%  ثابت مانده است.
صاحب نظران صنعت، این عقیده را دارند که دادن اجازه استفاده از لوگوی Samsung، برای صاحبان این شرکت بسیار تصمیمی سخت بوده است. چرا که تمامی روابط شرکت جدید، یعنی Hanwha Techwin، با این شرکت قطع شده است.
2015/10/2  -  www.businesskorea.co.kr
شرکت Samsung Techwin America، امروز اعلام کرد که در تاریخ 1 آوریل 2016، در آمریکای شمالی، نام خود را به Hanwha Techwin America تغییر خواهد داد.
Soon Hong Ahn، رئیس شرکت Hanwha Techwin America، گفت:
"با اینکه نام ما در حال تغییر است، اما نوآوری، کیفیت و قابل اعتماد بودن محصولات ما به قوت خود باقی خواهد ماند. همین مورد راجع به کارخانه ها، شرکت های فروش و کانال های همکار ما نیز صدق خواهد کرد، چرا که بدون تغییر خواهند ماند.
Tom Cook، معاون مدیر فروش آمریکای شمالی نیز در کنفرانس مطبوعاتی امروز گفت:

 "ما نیز به طور مشترک صاحب برند سامسونگ هستیم. محصولات ما با برند سامسونگ ارائه می شود و این اتفاق ادامه خواهد داشت. این تصمیم ماست که در آینده محصولات خودمان را با برند سامسونگ ارائه کنیم، یا نام آن را به برند دیگری تغییر بدهیم. وقتی که شما با مصرف کننده ها صحبت می کنید، متوجه وزنی که این برند در ذهن آن ها دارد، خواهد شد. وقتی که ما وارد تنظیم این قرارداد شدیم، امتیاز تصمیم گیری در این مورد را برای خود در اختیار گرفتیم. ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که جایگاهی که شرکت در فروش دارد، ضربه نخورد. بنابراین این تصمیم ماست که زمان مناسب را تشخیص دهیم، و در آن زمان، برند را تغییر دهیم."


2016/3/4  -  www.securityinfowatch.com

از زمان فروش Samsung Tewchwin به Hanwha Holdings، سوالها راجع به ادامه استفاده از برند سامسونگ، بیشتر و بیشتر در صنعت مطرح شد.
Tom Cook راجع به ادامه استفاده از برند سامسونگ گفت : "این یک نقطه کلیدی مذاکره بود"
(طبق گزارش هایی که منابع اطلاعاتی داده اند، این اجازه تا پایان سال 2017 از طرف شرکت سامسونگ داده شده است)
2016/3  -  www.sourcesecurity.com 
تضمین های دروغین شرکت سامسونگ
16 ماه پیش در زمان فروش Samsung Techwin، Tom Cook، معاون مدیر فروش آمریکا این شرکت، با توضیحات زیر، اعتبار خود را زیر سوال برد:
Samsung Techwin" با برند سامسونگ، به تامین محصولات خود ادامه خواهد داد. این یک نقطه کلیدی مذاکره بین Hanwha و سامسونگ است، که تا زمانی که این شرکت در صنعت وجود دارد، تغییر نخواهد کرد. این تنها یک تغییر سهام است."
در حال حاضر، Samsung Techwin دیگر وجود ندارد. IPVM در همان زمان هم تاکید کرد که این قرارداد، یک معامله تغییر سهام نیست، بلکه یک معامله فروش از Samsung  به Hanwha است.
بعد از این Tom Cook، در ماه جون سال 2015 گفت : Hanwha"، فقط برای دفاتر داخل کشور کره نام گذاری خواهد شد و شرکت های خارج از این کشور بدون تغییر خواهند ماند. یعنی Samsung Techwin America، Samsung Techwin Europe و Shanghai Samsung Techwin هویت شرکت های فعلی خود، از جمله نام و برند شرکت خود را حفظ خواهند کرد."
در حال حاضر، Hanwha Techwin اعلام کرده که برند سامسونگ را از این شرکت در سراسر جهان برخواهد داشت.
طی ارتباطی که 5 ماه پیش با Tom Cook داشتیم اشاره کرد که امکان استفاده Hanwha Techwin از برند سامسونگ، محدودیتی ندارد و تصمیم ما این است که طی سال های آینده از نام این شرکت استفاده کنیم.
برند سامسونگ، مزیت و تفاوت کلیدی محصولات Samsung Techwin با دیگر شرکت های چینی مثل Dahua و Hikvision است. با نبود این نام در محصولات شرکت Hanwha Techwin در آینده و با توجه به عدم توان رقابت در توسعه محصول و قیمت با شرکت های تولیدی چینی، آینده ی تاریکی در انتظار این شرکت است.
با یک مثال از یک کاربر امنیتی، این مساله برندینگ قابل فهم تر است:
"اگر من به رئیسم بگویم که میخواهیم با سامسونگ پروژه را انجام دهیم، سوال، مورد و مباحثه ای پیش رویم قرار نمی گیرد. در صورتی که اگر بگویم با Hanwha Techwin میخواهیم پروژه را پیش ببریم، قبل از اینکه توضیحی بخواهم بدهم، جدالی را پیش روی خودم می بینم."
2016/3/4  -  IPVM
برند سامسونگ از Hanwha Techwin محو می شود.
محو شدن برند سامسونگ از صنعت نظارت ویدئویی، ادامه دارد. در ابتدا این عمل با تغییر نام Samsung Techwin به Hanwha Techwin رخ داد. سپس Samsung Techwin America، و پس از آن Samsung Techwin Europe، به Hanwha تغییر نام دادند.
اکنون، این تحولات به برندگذاری محصولات رسیده است. به طوری که این شرکت در معرفی بخش تجارت امنیتی و محصولات خود، بدون نام بردن از سامسونگ، برند Wisenet را در محور صحبت های خود قرار می دهد.
توضیحاتی که شرکت Hanwha به IPVM ارائه کرده است، طی دو بخش تقسیم بندی می شود:
بخش اول: ما تصمیم داریم که Wisenet را در محصولات جدیدمان در سال 2017 معرفی کنیم، اما برند سامسونگ همچنان بر روی محصولات موجود، بسته بندی و فرایندهای بازاریابی ما وجود خواهد داشت.
بخش دوم: Hanwha Techwin اجازه استفاده بدون محدودیت زمانی از برند سامسونگ را دارد و تصمیم عدم استفاده از این برند در سال های آینده، با خود شرکت است.
بخش اول توضیحات این شرکت، سردرگرمی و گیج کنندگی هر چه بیشتر را با هر قدم دور شدن از سامسونگ القا می کند و بخش دوم نیز به مشتریانی که امید استفاده همیشگی از برند سامسونگ را همراه خود دارند این پیام را می دهد که در زمانی نامشخص این اتفاق دیگر ادامه نخواهد داشت.
2016/11/14  -  IPVM
 
 
در کنفرانس مطبوعاتی Wisenet X، Hanwha اعلام کرد که دیگر در دوربین های جدیدش از برند سامسونگ استفاده نخواهد کرد و تنها با برند Wisenet عرضه خواهد شد. این در حالی است که دوربین های سری قبل این شرکت یعنی سری Q و P، از برند سامسونگ استفاده شد.
Hanwha با این اقدام این شعار را در ذهن تداعی می کند:
خداحافظ Samsung، سلام Wisenet
2017/1/23  - 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 14 بهمن 1396 ساعت 12:52
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران