لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

6 مزیت استفاده از واقعیت افزوده در امنیت فیزیکی

  • پنج شنبه, 17 آبان 1397 ساعت 12:43
  • منتشرشده در دوربین IP & ANALOG
  • خواندن 52 دفعه

واقعیت افزوده AR در زمینه های مختلف به طور فزاینده ای محبوب گردیده است و امنیت نیز از این قاعده مستثنی نیست. به طور خاص، برای سیستم های انتگرالSI تحولات جاری در AR می تواند بسیار مفید باشد. با استفاده از آن در شرکت های بزرگ مانند مایکروسافت و گوگل با سخت افزار AR، دسترسی آسان به تجهیزات نیز آسان گردیده است. 

بنابراین، مزایای استفاده از AR در امنیت فیزیکی چیست؟ Brian Schwab، رئیس و مدیر عامل شرکت مشاوره امنیت و دفاع S3، در سخنرانی با asmag.com، نکات زیر را ذکر کرد:
1. زمان پاسخگویی حادثه
AR می تواند برای کاهش زمان پاسخ دادن به مسئله یا حادثه مورد استفاده قرار گیرد. از آن می توان جهت کنترل بهتر پرسنل مستقر و پاسخ سریعتر به هشدار یا حادثه استفاده کرد و به نوبه خود امکان ارزیابی سریع تر شرایط واقعی را در محل حادثه فراهم می کند. همچنین می تواند لیست ارزیابی سریعتری از هشدارها به عنوان هشدارهای نادرست یا مزاحم ایجاد کند و به تصمیم گیرندگان و پرسنل امنیتی در یک مرکز فرماندهی امنیتی اجازه می دهد تا سریع تر و موثرتر برای پاسخ دادن به یک هشدار یا حادثه آماده شوند.
2. ایمنی کارکنان
ایمنی پاسخ دهندگان و پرسنل امنیتی می تواند از طریق ردیابی مکان GPS در زمان واقعی افزایش یابد، و به کاربران اجازه می دهد تا دید دوردست نقشه های دیجیتالی را که محل کار پرسنل را نشان می دهند، تماشا کنند. ایمنی نیز با پاسخ به موقع و کاهش خطر ، افزایش می یابد. توانایی "دیدن" از پشت دیوارها و مشاهده محدوده های محصور شده که شامل تجهیزات نظارت تصویری هستند، از طریق AR فراهم می شود.
3. خرابی تجهیزات
محققان امنیتی می توانند با استفاده از نمایش تجهیزات معیوب در نقشه سیستم و استفاده از فناوری AR و با به حداقل رساندن خرابی تجهیزات امنیتی اقدامات امنیتی را انجام دهند تا کارشناسان موضوع بتوانند اتصالات، کانال ها و سایر دستگاه های متصل را به عنوان بخشی از روند عیب یابی شناسایی کنند. سپس کارشناسان موضوع می توانند پرسنل حوزه را در پروتکل های تعمیرات جهت اخذ اطلاعات بیشتر در مورد مشکلات بالقوه مستقر نمایند تا برای فعالیت های تعمیر و نگهداری به شرکت هایی که مدیر امنیت آنها قراردادهای خدمات را گسترش داده است، ارائه دهند.

4. رضایت مشتری
AR می تواند درک مشتری را به حداکثر برساند و رضایت کلی از عملیات امنیتی را بهبود بخشد. امنیت اغلب به عنوان "بخش بسیار ضروری" شناخته می شود و دید بیرونی به سرعت با پیچیدگی تجهیزات امنیتی، فرایندها و خروجی ها از بین می رود. AR می تواند به طور قابل ملاحظه ای اطلاعات را به گونه ای نمایش دهد که درک آن برای تصمیم گیرندگان و مشتریان آسان باشد. اگر یک تصویر واقعا گویای یک هزار کلمه ارزشمند باشد، نمایش داده های AR می تواند راهی مناسب برای درکنار هم قرار گرفتن شکاف اگاهی بین پزشکان و مشتریان و تصمیم گیرندگان اصلی شرکت های بزرگ باشد. همچنین به مسئولین امنیتی کمک می کند تا به درستی انتظارات، آموزش پرسنل و تسهیل گفتگو معنی دار در مورد مسائل امنیتی را در شرکت ها تنظیم کند.

5. هزینه سفر
ادغام AR با روش های امنیتی می تواند هزینه های سفر را کاهش دهد. تعداد ارزیابان مورد نیاز برای انجام ممیزی امنیتی از یک سایت یا نیاز به یک متخصص در یک موضوع خاص در یک محل دور در هر زمان و نیاز به تجهیزات می تواند با ادغام AR با روش های امنیتی کاهش یابد، و منجر به کاهش قابل توجهی در خرید بلیط های هوایی ، هتلهای اقامتی ، اتومبیل های اجاره ای و سایر هزینه های مربوط به سفر گردد.
6. کمک به متخصصین از راه دور
برنامه های امنیتی که AR در آنها ادغام می شود می توانند از طریق افزایش مهارت های مورد نیاز در مکان های خاص و از راه دور، امتیازات مثبتی را به دست آورند. متخصصان در هر موضوعی می توانند به کارکنان در هر زمینه ای به طور فوری از هر مکانی با استفاده از یک دستگاه تلفن همراه متصل شوند، و راهنمایی هایب را به صورت زنده ارائه دهند. به همین ترتیب، کارشناسان موضوعی مستقر می توانند راهنمایی های امنیتی، توصیه ها و راه حل ها در زمان واقعی را به تصمیم گیرندگان کلیدی ارائه دهند که امکان همکاری کامل و موثرتری را می دهد. پرسنل می توانند در انجام بهتر شیوه ها هدایت شوند و به سرعت مهارت های خود را بهبود ببخشند، به این ترتیب می توان آنها را با آموزش های غیر رسمی در خانه آماده کرد. این اجازه می دهد یک شرکت امنیتی یا مشتری از منابع کارآمدتری استفاده و پیگیری کار به صورت کامل دیجیتالی شده است.
اما چه اتفاقی می افتد؟
البته، علیرغم این مزایا، چالش های خاصی نیز وجود دارد که سخت افزار AR باید بر آنها غلبه کند. به گفته Charlie Bennett ، مدیر فروش منطقه ای در Ipsotek ، چالش های عمده مربوط به محیط زیست، قدرت پردازش، سختی و عمر باتری است.

Bennett می گوید: اکثر هدست های AR در حال حاضر در بازار موجود است و برای برنامه های نظارتی مناسب نیستند. وی افزود که محصول شرکت او یک استثنا است. با این وجود، برنامه هایی وجود دارد که در آن از مزایای عینک ها، نیاز به عینک های محرمانه مانند کنترل های امنیتی (اسکنر اشعه ایکس یا ورود به سالن رویداد) با محافظ هایی که دارای علامت هستند، بیشتر است.

Bennett افزود: با پیشرفت تکنولوژی همچنان شاهد حضور بیشتر هدستها در بازار خواهیم بود. عینک AR در حال افزایش تقاضا در تعداد زیادی از بازارهاست. آنها در حال حاضر به چند verticals معرفی شده اند و بازارهای بیشتری می توانند در آینده به این محصول بپردازند.
 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران