لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

Blockchain در نظارت تصویری: مزایا و چالش ها

  • پنج شنبه, 17 آبان 1397 ساعت 12:41
  • منتشرشده در دوربین IP & ANALOG
  • خواندن 53 دفعه

یکی از نوآوری های اخیر در نظارت تصویری، معرفی فن آوری Blockchain برای کاهش هزینه ها و بهبود بهره وری است. در مصاحبه اخیر Robert Pothier مدیر عامل شرکت Faceter ، که در این زمینه پیشگام است دررابطه با مسائل زیر صحبت شد.

چگونه می توان از Blockchain در نظارت تصویری استفاده کرد؟ طبق گفته Pothier ، از این تکنولوژی می توان در دو مورد زیر استفاده کرد:

1. ایجاد یک زیرساخت غیر متمرکز (به اصطلاح رایانه محصور)، که نیازها و وظایف تشخیص چهره را برآورده می کند.

2. دریافت پرداخت از مشتریان، تثبیت سفارشات در قراردادهای هوشمند و انتقال پرداخت به داده کاو (شرکای شبکه شرکت، و آنهایی که قراردادهای هوشمند را امضا می کند).

او گفت: ما نیاز به یک زیرساخت غیر متمرکز داریم چون به ما کمک می کند که یک نسخه از راه حل هایمان را به مصرف کننده ارائه دهیم و محصول خود را برای صاحبان خانه ها و کسب و کارهای کوچک در سراسر جهان ارزان تر کنیم. امروزه، تشخیص چهره و فناوری بینایی کامپیوتری پرهزینه است و نیاز به منابع فشرده زیادی دارد. ما یک راه حل کاری داریم و به کاربران بالقوه کسب و کار علاقمندیم.
با این حال، معماری زیربنایی کلاسیک برای ارائه راه حلهای بازار انبوه نمی توانند مورد استفاده قرار گیرند، به این دلیل که بسیار هزینه بر است بنابراین، Faceter قصد دارد برای توسعه راه حل خود است تا بتواند کار پردازش را در میان داده های صنعت Blockchain انجام دهد. این تمرکززدایی می تواند به شدت قیمت این راه حل را کاهش دهد.

Pothier گفت: حتی اگر ما داده های Ethereum را پنج بار بیشتر از آنچه که در حال حاضر در کریپت های داده می گیریم ، ارائه دهیم، هنوز هم برای ما از نظر مالی قابل قبول است. با توجه به اینکه PoS در حال حاضر در حال افزایش محبوبیت است، علاقه مندان به داده کاوی نیز در حال افزایش هستند، زیرا آنها دارای سخت افزار هستند، اما داده کاوی کمتر از استخرهای داده درحال بزرگ شدن و افزایش تقاضا است.

در آینده، قراردادهای هوشمندانه با مشتریان می توانند بخشی از ساختار امنیت شبکه باشند که با پایگاه های پلیس ادغام شده اند. بنابراین، پلیس قادر خواهد بود تصاویری از مجرمان متعهد، بچه های گمشده، ماشین های ربوده شده و غیره را در شبکه توزیع کند.
مزایای استفاده از Blockchain در نظارت تصویری
برتری Blockchain در قیمت و عوامل بهره وری است که دو نگرانی اصلی مشتریان در سراسر جهان است. از دیدگاه نصب، این می تواند یک مزیت باشد زیرا در حال حاضر مشتریان بیشتری به دنبال راه حل های ارزان قیمت هستند.
Pothier گفت: همانطور که در بالا ذکر شد، استفاده از فن آوری Blockchain می تواند به طور قابل توجهی باعث کاهش هزینه سیستم های تشخیص چهره و بهبود کارایی (سرعت / کیفیت) پردازش جریان ویدئو باشد . من فکر می کنم همه شرکت کنندگان در بازار نظارت تصویری از تکنولوژی ما بهره مند شوند. هم کاربران خصوصی و هم شرکت های بزرگ، و همچنین سازندگان سخت افزار، نصب کننده ها و غیره. کاربران این فرصت را دارند تا زندگی خود را ایمن تر و راحت تر کنند، در حالی که کسب و کار ها با رواج سیستم های نظارت تصویری بیشتر کار خواهند کرد.
وی افزود که هر صاحب خرده فروشی ای می تواند با استفاده از تکنولوژی Faceter کسب سود نماید ، البته در Blockchain ، تبادل داده ها و حفظ پایگاه های داده و به اشتراک گذاری آنها بسیار آسان است.

Pothier گفت: بنابراین، اگر شما یک صاحب کسب و کار هستید، با نصب یک سیستم نظارت تصویری و با نرم افزار خودتان، شما قادر خواهید بود اطلاعات بازاریابی را جمع آوری و به اشتراک بگذارید، پایگاه داده کامل می تواند شامل مشتریان و نیازها و ترجیحات آنها باشد و همچنین در گرفتن عکس جنایتکاران و افراد از طریق مقایسه بسیار سریع پایگاه داده آنلاین بسار کارآمد است، .
آیا دراین میان چالش هایی وجود دارد؟
به گفته Pothier هیچ فناوری ای بدون چالش نیست. ، مهمترین این چالش ها عبارتند از:
1. حداقل تاخیر در پردازش ویدئو
هر پردازش ویدیویی ای چندین مراحل را نشان می دهد . از تقسیم به فریم ها تا تشخیص و همسان سازی چهره.

Pothier گفت: در نسخه فعلی محصولات ما، تمام این مراحل فقط از طریق یک کامپیوتر طی می شوند. اما در نسخه توزیع شده، ما تمام وظایف بین گره های مختلف را جداسازی می نماییم به طوری که هیچ کس یک تصویر از منبع را ندارد. بدیهی است، این جدایی سربارها را زیاد می کند، البته درحال حاضر ما به دنبال راه هایی برای کاهش آن هستیم.
2. تحمل شکست
برای ساخت بسیاری از محاسبات، هر کامپیوتر می تواند ناپایدار باشد. ممکن است دسترسی به اینترنت را از دست بدهد یا حتی خاموش شود.

وی ادامه داد: ما باید سیستم خود را به گونه ای تنظیم کنیم که بتواند به طور خودکار این شکست ها را شناسایی کند و وظایف را به گره های دیگر هدایت کند. از آنجا که ما هیچ راه حل آماده ای برای استفاده در سیستم های مشابه (SONM، Golem ، و غیره ) نداریم مجبور هستیم تا خودمان چنین سیستمی را دهیم.
3. مسائل مربوط به امنیت اطلاعات کاربر
Pothier اضافه کرد که از زمان راه اندازی پروژه Faceter ، تغییرات بسیار مهمی در محافظت از اطلاعات کاربر انجام شده است. که شامل مقرراتی مانند GDPR است که خواستار تقاضای بسیار جدی برای این موضوع است.

او گفت: این قانون خارج از قلمرو را نمی توان دور زد، و ما آن را کامل رعایت خواهیم کرد. بنابراین، این یک چالش مهم دیگر برای تیم ماست.
 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران