لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

نوآوری تکنولوژی Dahua در شناخت چهره

  • یکشنبه, 07 مرداد 1397 ساعت 13:38
  • منتشرشده در دوربین IP & ANALOG
  • خواندن 120 دفعه

نیازی به گفتن نیست که هوش مصنوعی (AI)  امروزه موضوع داغی است. یکی از برنامه های کاربردی بزرگ از AI تشخیص چهره است، که به لطف سخت افزارهای بهتر، اطلاعات بیشتر و الگوریتم های عمیق یادگیری ، دقیق تر و موثرتر گردیده است. در میان این روند، تکنولوژیDahua آخرین فناوری تشخیص چهره AI خود را برای کمک به کاربران نهایی و برای رفع نیازهای واقعی در حفاظت از زندگی و دارایی و به منظور بهبود خدمات مشتریان، رونق داده است.

به رسمیت شناختن چهره یک تکنولوژی جدید نیست بلکه با تغییر زمان و پیشرفت سخت افزار و نرم افزار، به سطح بالایی از دقت رسیده است، که باعث تقاضای بیشتری نسبت به بخش های مختلف در بازار گردیده است. تکنولوژیDahua که مدتهاست در زمینه AI و یادگیری عمیق درحال حرکت است، راه حل های جدید تشخیص چهره را برای انواع مختلف کاربران معرفی کرده است.

راه حل هایی در سطوح مختلف
به گفته James Wang، مدیر بخش فنی کسب و کار خارج از کشور درTechnology Dahua ، این شرکت راه حل های تشخیص چهره را در سه سطح - ابر، لبه دامنه و لبه - ارائه داده است که هر کدام را با برنامه ها و موارد مختلف استفاده می کنند. در بالاترین سطح، ابر، که از صدها بلکه هزاران دوربین تغذیه می شود، که توسط سرورهای Dahua مجهز به پردازنده های گرافیکی و الگوریتم های پیشرفته تشخیص چهره پردازش می شوند.. در این معماری، دوربین هایی که در جلوی آنها قرار گرفته اند با ارسال ابرداده ها به ابر برای کاهش بار و فشار در شبکه ، قابلیت دریافت و تحلیل چهره اصلی را دارند،. Wang می گوید: برنامه های کاربردی در این سطح شامل نظارت بر شهر هستند که سیستم می تواند بلافاصله تعداد زیادی از افراد را در یک صحنه شناسایی کرده و تعیین کند آیا این افراد هنوز در شهر هستند یا خیر.

در لبه سطح دامنه NVR های سری IVSS دارای قابلیت شناسایی چهره هستند که قادر به شناسایی جنسیت، سن، احساسات و یا ویژگی های دیگری مانند چگونگی پوشیدن کلاه یا عینک های شخصی هستند. پس از آن، می توان به تسهیل تحقیقات پس از رویدادها با بررسی فیلم های مربوطه کمک کنند. با 4 تا 32 کانال، این NVR ها در پروژه های متوسطه ایده آل هستند. نمونه هایی از آن فروشگاه های خرده فروشی است که صاحب مغازه نیاز به شناسایی دزدان دارد. Wang می گوید: این همچنین برای انجمن ها، بیمارستان ها و کارخانجات و هر پروژه متوسط ​​با نیازهای امنیتی مناسب است.

در نهایت، Dahua Technology دارای دوربین های IP با قابلیت تشخیص چهره، کنترل ورودی و حتی پایانه های حضور در زمان خاص با قابلیت تشخیص چهره و قابلیت تشخیص مستقیم در داخل دوربین است که یک راه حل مقرون به صرفه برای سازندگان کوچکتر است. Wang می گوید می توان از این دوربین ها برای اهداف کنترل دسترسی استفاده کرد. البته پایگاه داده در مقیاس کوچکتری جاسازی شده است. وی گفت: می توانیم در دوربین هایمان تا 10000 تصویر صورت و 5 کتابخانه تصویر را جهت تطبیق تصاویر صورت، حمایت کنیم.

 
توانمندسازی کلیدی
طبق گفته Wang ، تشخیص چهره به دلیل سه عامل اصلی، نسبت به گذشته بالغ و پیشرفته تر اشده است. برای شروع، امروزه سیستم عامل های محاسباتی برای اجرای الگوریتم های تشخیص چهره فشرده کامپیوتری به طور فزاینده ای قدرتمند شده اند. وی گفت: "شرکت هایی مانند HiSilicon ، NVIDIA و اینتل تراشه هایی را تولید کرده اند که عملکرد آنها به اندازه کافی خوب است. ما در حال حاضر GPU های NVIDIA را در NVR ها و چیپ های Intel Movidius را در دوربین هایمان داریم. در حال حاضر ما با HiSilicon همکاری می کنیم تا تراشه های دوربین را توسعه دهیم.
همانطور که گفته شد، دقت الگوریتم های تشخیص چهره را به طور قابل توجهی بهبود داده اند، به ویژه پس از معرفی AI و یادگیری عمیق که با آن می توان صورت، جنس، سن، رنگ مو، لوازم جانبی و احساسات را بیشتر شناخت. تشخیص چهره شامل سه بخش کلیدی است: تشخیص چهره، هماهنگی ویژگی های صورت و مقایسه ویژگی های استخراجی. Wang گفت که اگر فن آوری یادگیری عمیق به تصویب برسد، عملکرد هر بخش به طور چشمگیری بهبود خواهد یافت. ما هم خودمان و هم از طریق همکاری با توسعه دهندگان مختلف، الگوریتم های تشخیص چهره ویادگیری عمیق را توسعه داده ایم،. استراتژی ما ویژگی باز بودن و همکاری است. در نهایت، برای یادگیری عمیق به طور موثر، سیستم باید با مقادیر زیادی از داده ها که امروزه بیشتر از گذشته در دسترس هستند، تغذیه شود. بدون داده های خوب، سخت افزار و الگوریتم پیشرفته اساسا هیچگونه استفاده ای نخواهند داشت.ما بعنوان یک ارائه دهنده راه حلهای نظارت تصویری، مقدار زیادی اطلاعات را جمع آوری کرده ایم. ما همچنین داده هایی از شرکایمان دریافت کرده ایم که در سیستم خود برای تجربه کاربر استفاده می کنند. از این داده ها برای آموزش سیستم ها استفاده می کنیم تا آنها بتوانند چهره را با دقت بیشتری تشخیص دهند.
 
برنامه های مختلف
طبق گفته Wang ، برنامه های تشخیص چهره شامل بخش های امنیتی و غیر امنیتی می باشند. توجه به امنیت، برنامه اصلی نظارت بر شهر است که اپراتورها باید افراد مشکوک را از یک جمعیت بزرگ پیدا کنند. در مقیاس کوچکتر، می توان آن را در بیمارستان ها و مدارس مورد استفاده قرار داد که افرادی که می خواهند به نقاط بحرانی دسترسی پیدا کنند فورا شناسایی شوند. برای خرده فروشی، آنها می توانند یک دیتابیس برای دزدان ایجاد کنند و اگر یک دزد وارد ساختمان شد فورا هشدار داده می شود.

وی افزود: برای ایجاد امنیت، بانک ها می توانند از تشخیص چهره برای افزایش خدمات به مشتریان استفاده کنند، مثلا هنگامی که یک مهمان VIP داشته باشند، هشدار داده می شود. مدارس می توانند از آن برای گزارش حضور در زمان استفاده کنند. همچنین می توان برای پرداخت هزینه نقدی از آنها استفاده شود تا اطمینان حاصل شود که یک شخص خاص واقعا پرداخت داشته است. در نهایت، می توان از آن برای مطابقت یک فرد با کارت شناسایی مورد استفاده اش استفاده کرد و اطمینان ایجاد نمود که هیچ کس از شناسه جعلی برای خرید بلیط قطار یا ثبت نام در هتل استفاده نمی کند.


 
پروژه های فراوان در آسیا
راه حل های تشخیص چهره Dahua Technology در مناطق مختلف سراسر جهان مستقر هستند. در مورد آسیا، Dahua Technology در میان تایلند، سنگاپور، ویتنام و مالزی چندین پروژه دارد. برخی پروژه ها بزرگ هستند و برخی نیز کوچکتر هستند. به عنوان مثال، آنها دارای مغازه های خرده فروشی هستند که نیاز به شناسایی چهره برای گرفتن دزدان دارند. Wang گفت که علاوه بر این، شهر های هوشمند و مفاهیم هوشمندانه مردم در چین نیز در این بازار ها قرار دارند و باعث ایجاد نیاز به تشخیص چهره می شوند.

به طور خاص، Wang به مطالعه اخیر Dahua Technology در مورد تشخیص چهره اشاره کرد . نهمین نشست BRICS در Xiamen، چین، از 3 تا 15 سپتامبر سال گذشته برگزار شد. چالش این نشست آن بود که اجلاس سران خواستار حفاظت در سطح بالا برای رهبران ملی برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی بود. از آنجائیکه مرکز شهر Xiamen در جزیره واقع شده است، سیستم امنیتی نظارت جامع در تمام جاده های منتهی به منطقه مستقر گردیده اند، همچنین به عنوان شبکه "چهار پل ها و یک تونل" شناخته شده است. این راه حل پاسخگوی نیاز به یک سیستم پیشرفته، خودکار و متمرکز برای اطمینان از پاسخ های کارآمد و هماهنگ است.

برای اطمینان از اینکه همه مناطق به خوبی پوشانده شده اند، Dahua بیش از 2000 دوربین ارائه داد که 116 مورد آن دوربین های تشخیص چهره بود تا اطمینان حاصل شود که افراد مشکوک یا افراد در لیست سیاه می توانند فورا شناسایی شوند و هیچ کدام از افراد ناشناس یا ناخواسته نمی توانند وارد این مناطق شوند.

Wang گفت: براساس موفقیت خود در ارائه راه حل جامع امنیتی برای اجلاس نشست G20 Hangzhou در سال 2016، نهمین نشست BRICS یک پیشرفت دیگر برای Dahua بود . رهبران ملی و هیئت های آنها در حالی که محصولات Dahua از تهدیدها از طریق یک شبکه گسترده از فن آوری های ویدئویی هوشمند جلوگیری می کرد به راحتی قادر به جابجایی در شهر و شرکت در کنفرانس بودند،. علاوه بر این، این پروژه در مقیاس بزرگ، سیستم نظارت شهر Xiamen را ارتقا داد و پایه های بلندمدتی نه تنها برای عملیات مربوط به امنیت عمومی بلکه پروژه های عمومی گسترده تر مانند سیستم انتقال تصویر بی سیم Xiamen را فراهم کرد.
 
بهتر از همیشه
در واقع، تشخیص چهره به یک برنامه کاربردی اصلی تبدیل شده است که برای کاربران نهایی در دستیابی به اهداف امنیتی و غیر امنیتی خود مفید هستند. Dahua Technology در طول مدت زمان زیادی که به تحقیق در هوش مصنوعی و توسعه ی یادگیری عمیق پرداخته است خود را متعهد کرده است تا این روند را برای راه اندازی راه حل های تشخیص چهره ی واقعی برای کاربران مختلف از شهرداری های شهری تا نهادهای کاربر نهایی در مقیاس کوچکتر ترسیم کند. همانطور که فناوری تشخیص چهره به سرعت در حال پیشرفت است، ما می توانیم در آینده نزدیک محصولات و راه حل های پیشرفته تری را از Dahua Technology انتظار داشته باشیم .

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 07 مرداد 1397 ساعت 13:55
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران