لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

چگونه راه حل های هوشمند در صنعت دوربین می توانند باعث بهبود زیرساخت های ایمنی و حمل و نقل گردند؟!!!

  • یکشنبه, 07 مرداد 1397 ساعت 12:22
  • منتشرشده در دوربین IP & ANALOG
  • خواندن 93 دفعه

از آنجایی که امروزه مردم بیشتری به شهرهای متفاوتی در سراسر جهان سفر می کنند و تعداد مسافرتها در حال افزایش است، فشار بر زیرساخت های حمل و نقل نیز در حال افزایش است و این فشار برای حفظ مسافران در تمام زمان هاست.

به این ترتیب مقامات شهری و اپراتورهای حمل و نقل به دنبال وسیله ای برای درک بهتر الگوهای استفاده در تمامی شیوه های حمل و نقل هستند تا سطوح بهره برداری را ارتقا و ایمنی مسافران را تضمین نمایند.
برای مدت زمانی طولانی از فناوری های دوربین
ها در این راستا استفاده های زیادی شده است تا اپراتورهای مروط به بخش های ترافیک و امنیت بتوانند از بخش های مهم این زیرساخت استفاده و محافظت کنند. با رشد زیرساخت ها و نیاز به دانش بیشتر در مورد استفاده از آنها، تکنولوژی مانیتورینگ که برای استفاده توسط اپراتورهای انسانی توسعه یافته است، به تکنولوژی ای حسگر و هوشمند تبدیل شده است و دیگر وظیفه آن فقط فراهم کردن فید ویدئو نیست، بلکه از تجزیه و تحلیل هوشمند و سیستم های پشتیبانی پیشرفته نیز استفاده می کنند. این سیستم ها اطلاعات سنسورهای نامناسب را فیلتر کرده و تنها رویدادهای معنی دار را با تمام داده های مربوط به اپراتورها برای تصمیم گیری تکمیل و انتخاب می کند.

Bosch دوربین های زیادی را برای مدت زمان طولانی و برای دوربین های زیاد جهت حمل و نقل و سیستم های پیشرفته توسعه داده است و انرژی زیادی را برای پیشرفت تکنولوژی ویدئو و تحلیل تخصیص داده است، بنابراین نه تنها برای نظارت بر اپراتورهای انسانی مفید است، بلکه واقعا می تواند KPI (شاخص عملکرد کلیدی) هایی را که مربوط به اپراتورهای حمل و نقل، برنامه ریزان و مقامات شهری ست شامل شود.

به طور کلی در برنامه های کاربردی ترافیک، و تجزیه و تحلیل در فضای باز ، شرایط روشنایی به طور مداوم متناوب است و آب و هوای نامطمئن از چالش های بزرگ در تجزیه و تحلیل ویدئو است. دوربین های سری بالا
7000i-9000i بوش از الگوریتم های شتابدهنده ویژه سخت افزاری استفاده می کنند که از آلارم های دروغین جلوگیری می کند. این فناوری کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که سیستم هایی شامل 100 و حتی 1000 دوربین، اپراتورها را با هشدار دروغ در رابطه با آب و هوای بد تهدید نمی کنند.
برای مدیریت پارکینگ هر دو تکنولوژی سنسور بی سیم مبتنی بر مغناطیس و الگوریتم های یادگیری ماشین بوسیله دوربین های عکسبرداری ضبط می شوند و اطلاعات موجود پارک را در تلفن همراه رانندگان مهیا می کنند، همچنین اپراتورهای پارکینگ را به یک داشبورد که داده ها را در زمان واقعی و تاریخ درست نشان می دهد، مجهز نموده است.

در ترافیک چهارراه ها، جهت بهبود ایمنی عابرین پیاده و دوچرخه سواران و بهینه سازی چرخه چراغ راهنمایی تجزیه و تحلیل داده های ویدئوهای بوش از تشخیص زمان واقعی عبور عابرین و دوچرخه سواران استفاده می کنند. فناوری رادار، که بوش برای استفاده در سیستم های رانندگی مستقل توسعه داده است، می تواند در سیستم های پشتیبانی هوشمند ترافیکی برای بهبود ایمنی و جریان ترافیک استفاده شود. تجزیه و تحلیل ویدئو بوش کمک می کند تا آژانس های شهری برای بهبود خط کشی های خیابان و تعیین موارد غیرمجاز پارک که باعث مسدود شدن خیابان های شهر می شوند، از طریق تجزیه و تحلیل پیش و پس انها از اقدامات انجام شده برای بهبود مسائل، بررسی اثربخشی انجام دهد.

در فرودگاه، دوربین های
PTZ PT Bosch با سیستم های مختلف رادار ساخته شده اند تا محیط اطراف را در حوزه هوایی تعمیم دهند. در سناریو کمی متفاوت فرودگاه، دوربین هایی که بعضی اوقات همراه با سیستم های رادار استفاده می شوند، برای نظارت بر هواپیما و فرود و خروج آنها استفاده می شوند و برای تشخیص شرایط خطرناک در مواقعی که محل فرود خیس شده است قابل استناد است. در محوطه ی هوایی، جریان های ویدئویی از دوربین های چندگانه با هم به یک جمع بندی جامع بصری می رسند که شناخت و آگاهی موقعیت یاب امنیتی و اپراتورهای ATC را بهبود می بخشد. علاوه بر این، تجزیه و تحلیل دوربین های بوش برای شمارش مسافران در صف نیز استفاده می شود و پانل های اطلاعاتی مسافران در مورد زمان مورد انتظار جهت پردازش و همچنین بهینه سازی برنامه ریزی پرسنل و واکنش سریع به مشکلات می پردازند.
بنابراین شما می بینید، می توانیم تصور کنیم که ویدئوهای امنیتی همراه با یکدیگر چه کارهایی می توانند انجام دهند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران