لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

Canon ، گران قیمت ترین دوربین IP دنیا را به بازار عرضه کرد.

  • شنبه, 22 ارديبهشت 1397 ساعت 19:51
  • منتشرشده در دوربین IP & ANALOG
  • خواندن 257 دفعه


دوربین ME20F-SHN شرکت Canon، به عنوان گرانترین دوربین IP ، Single-imager و غیر حرارتی با قیمت 20.000 دلار ( تقریبا 90 میلیون تومان )، وارد بازار شد. شعار این شرکت راجع به این محصول با این مضمون است : دیگر نور موجود در آسمانِ بدون ماه ی، که فقط ستارگان در آن قرار دارند، کافی است.

اما این دوربین در مقایسه با دوربین های مشابه شرکت های دیگر، که دارای عملکرد مناسب در نور بسیار کم هستند، چه تفاوت هایی دارد؟ از این دوربین ها می توان به Sony 35mm Super Low Light و Axis 20MP Q1659 اشاره کرد. مورد دیگری که بررسی خواهیم کرد این است که Axis این مساله را چگونه اداره خواهد کرد؟ چرا که Axis از اواسط سال 2016، فروش و بازاریابی محصولات شبکه ویدئویی Canon را در اختیار خود گرفته است.
در این گزارش پاسخ هایی که از دو شرکت Canon و Axis دریافته کرده ایم را بعلاوه چشم انداز رقابتی دوربین ME20F-SHN، ارائه خواهیم کرد.
جزئیات کلیدی دوربین
جزئیات مهم دوربین ME20F-SHN شامل موارد زیر می شود:
رزولوشن 1080P در روز و شب – تظیماتی برای افزایش رزولوشن در روز وجود ندارد.
سنسور 35mm که از سنسور تمام دوربین های IP بزرگتر است ( به جز دوربین IPSony 35mm )
با حداقل روشنایی 0.0005 لوکس یا کمتر به همراه ISO بیشتر از 4,000,000 ( مطلقا امکان مقایسه با دیگر رقبایش ندارد )
فیلتر شب/روز. ( Sony 35mm فقط فیلتر رنگ دارد )
پایه لنز EF ( همانطور که Axis 20MP Q1659 و دوربین های Avigilion Pro نیز از آن استفاده می کنند )
1 پرت SerialRS-422/RS-485، Sony هیچ پرت Serial ی ندارد
خروجی های HD-SDI و HDMI
پشتیبانی ONVIF Profile G & S ( همانند مدل های Axis و Sony و بر خلاف دوربین های مدل اختصاصی Avigilion Pro )
قیمت 20,000$ برای خرده فروش، تقریبا 4 برابر قیمت دوربین IPSony 35mm.


وجوه تمایز Canon– نور کم و Interface ها
به گفته ی شرکت Canon، دو مزیت اصلی، حتی در مقایسه با دوربین های قدرتمند در زمینه ی تصویر برداری در نور کم، در این دوربین Canon وجود دارد.
موارد استفاده ای مانند نظارت بر مرز ها یا زیر ساخت های حیاتی وجود دارد، که حساسیت حداکثری به نور کم، بسیار ضروری است. و عملکرد این دوربین موجب جبران هزینه های پرداخت شده برای آن می شود.
همچنین این دوربین دربرگیرنده ی Interface های مختلفی است که دیگر دوربین های دیگر مخصوص نور کم، از آن ها برخوردار نیستند.
ME20F-SHN دارای یک مزیت در ارائه انواع Interface ها ( همچون HD-SDI / HDMI / LAN و پرت های I/FSerial ) است که امکان استفاده از طیف های گسترده ای از دستگاه ها را فراهم می آورد.
به عنوان مثال می توان دوربین را بر روی واحد های موتور Pan / Tilt استفاده کرد تا دوربین را به یک دوربین Super Low Light PTZ تبدیل کرد. ( *دوربین PTZ : دوربین دارای Pan، Tilt و Zoom ).
یا اینکه برای مثال در میدان های مسابقات ورزشی و استادیوم ها که مشتریان بعضی اوقات نیاز به استفاده دو کارکرده از دوربین دارند، به طور همزمان، از این دوربین، هم به عنوان دوربین امنیتی ای که توسط اتصال Ethernet کار می کند، استفاده کرد و هم به عنوان یک منبع پخشی که توسط رابط HD-SDI کار می کند، بهره برد.

Canon می فروشد، نه Axis
جالب است که بر خلاف دیگر دوربین های IPCanon، Axis مسئول بازاریابی و فروش ME20F-SHN نیست. دو کمپانی Canon و Axis، به شرح زیر راجع به این محصول اعلام نظر نموده اند:
همانند دوربین چند منظوره ME20F-SH که در حال حاضر توسط تیم تصویر برداری حرفه ای Canon تولید و به توزیع کنندگان ارائه شده است، Canon و Axis توافق کرده اند که این رویه در رابطه به مدل کسب و کار دوربین شبکه چند منظوره ME20F-SHN نیز صادق خواهد بود. این دوربین علاوه بر برخورداری از رابط های دوربین ME20F-SH، دارای رابط Ethernet نیز هست.
دوربین چند منظوره ME20F-SH به موازات دوربین جدید چند منظوره ME20-SHN، همچنان در بازار عرضه خواهد شد.


مقایسه با Sony و دوربین های دیگر
چالش کلیدی دوربین ME20F-SH، شناسایی پروژه هایی است که در محیط آن ها نور بسیار کمی وجود دارد و رویکرد های پایین آوردن هزینه، در مقابل نیاز به تصویر مناسب در آن محیط، دارای اهمیت کمتری است. برای مثال، در آزمایش دوربین Sony 35mm، در یک زمین بسیار تاریک، طی دو سطح روشنایی مختلف، به خوبی عمل کرده است:چالش پیش روی Canon در پیدا کردن مشتریانی است که بسیار برای کارکرد دوربین در محیط های با نور بسیار کم ( بدون نور ماه )، اهمیت قائلندو همچنین باید در راستای ارائه مزیتی قابل توجه در مقایسه با دوربین Sony و دیگر دوربین های مختص کارکرد در نور کم، گام بردارند. این امکان در بخشی خاص از بازار برای Canon وجود دارد که مشتریان به جزئیاتی بیشتر از آنچه دوربین های حرارتی به آنها ارائه می دهند، نیاز دارند. ( مانند مناطق نظامی، دفاعی، زیرساخت های حیاتی و ... ). البته این نیاز به توانایی های حداکثری عملکرد در تاریکی، همراه با عدم استفاده از هرگونه نور قابل تشخیص توسط متجاوزین است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 22 ارديبهشت 1397 ساعت 20:08
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران