لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

چگونه هوش مصنوعی بخشی اجتناب ناپذیر در راه حلهای نظارت تصویری خواهد بود ؟

  • شنبه, 22 ارديبهشت 1397 ساعت 14:44
  • منتشرشده در دوربین IP & ANALOG
  • خواندن 173 دفعه

افزایش کاربرد هوش مصنوعی(AI) در حال تغییر تکنولوژی در صنایع مختلف است و اهمیت امنیت را در بین آنها برجسته نموده است. برای مثال، اکنون راه حل های نظارت تصویری شاهد ورود برنامه هایی مبتنی بر AI هستند. این فقط در شرکت های بزرگ اتفاق نمیفتد بلکه در راه اندازی کمپانی هایی با راه حل های نوآورانه نیز لحاظ می گردد.
در این مقاله، ما به بررسی اینکه چرا AI در سالهای آینده بخشی جدایی ناپذیر در راه حلهای نظارت تصویری شما خواهد بود، می پردازیم.

1. حفاظتی فعال و در زمان واقعی
راهکارهای نظارت تصویری همیشه واکنش پذیر و مفید بوده اند و بلافاصله پس از یک حادثه به کار افتاده اند و یا دست کم تهدید توسط اپراتورهای انسانی شناسایی شده است. اینها همه به گونه ای تنظیم شده است که با ورود سیستم های AI بتوان روش های تهدید بالقوه را پیش از وقوع حادثه تشخیص و تغییر داد.

به عنوان مثال، در آموزش عمیق اینتل، شبکه سیستم عصبی Movidius می تواند موارد نادیده گرفته شده ای چون کیفها را در فرودگاه ها و فضاهای عمومی شناسایی کند و مقامات را قادر سازد تا قبل از اینکه دیر شود وارد عمل شوند. به طور مشابه، راهكارهای نظارت مبتنی بر AI میتوانند بر رفتار افراد در فروشگاه نظارت كنند و افرادی را كه ممكن است درصدد هرگونه سرقت در فروشگاهها باشند، شناسایی كنند.
2. کارآمد تر از انسان
در حال حاضر، راهکارهای نظارت تنها به وسیله اپراتورهایی که لازم است به طور مداوم نظارت داشته باشند، موثر هستند. به عنوان یک انسان، این اپراتورها مستعد خطا هستند. همچنین خستگی و عدم توجه یکی از مشکلات اساسی است که به عملیات امنیتی آسیب می رساند، زیرا مغز انسان در طول دوره های مختلف ممکن است از یک موضوع منحرف شود و یا عدم توجه کافی را داشته باشد.
این موضوع می تواند مسئله مهمی باشد وقتی شما لازم است امنیت جامعی در سایت داشته باشید. مزایای راه حل های AI این است که ماشین ها می توانند خطاهای انسانی را جبران کنند. این بدان معنیست که هیچگونه جزئیات ، اطلاعات و قطعا تهدیدی از نظر دور نخواهد ماند.
3. شیء هوشمند، رویداد و تشخیص چهره
با توجه به مفهوم امنیت پیشگیرانه و در زمان واقعی، فناوری های مبتنی بر AI می توانند قابلیت های تشخیص چهره و قابلیت های برتر را نیز ارائه دهند. در حقیقت، پتانسیل گسترده ای برای تشخیص چهره در بخش قانون و نظم وجود دارد که می تواند افراد خاصی را از جمعیت ها در فضاهای بزرگ شناسایی کند.
و امنیت تنها آیتم مورد بررسی نیست. بخش های بازاریابی در شرکت های بزرگ نیز راه حل های تشخیص چهره را برای شناسایی مشتریان بالقوه جهت ارائه خدمات ویژه در نظر می گیرند.
قدرت AI "تشخیص چهره" را قادر می سازد، که بتوان فرد را نه تنها از تصاویری از چهره اش ، بلکه از عواملی مانند ارتفاع، موقعیت و غیره نیز شناسایی کرد. علاوه بر این، راه حل ها می توانند آگاهی بیشتری نسبت به محیط، تشخیص الگوهای فعالیت ها و تهیه ناهنجاری ها ، ارائه دهند. آنها همچنین قادر خواهند بود با شبیه سازی های مختلف آن را آزمایش و سناریوهایی که ممکن است تهدیدات بالقوه باشند را تهیه کنند.
4. بهبود کیفیت تصویر
با وجود ورود دوربین های با وضوح بالا و فوق العاده با (وضوح کریستالی)، جهت تصویربرداری ، حقیقت ناراحت کننده ای وجود دارد و آن این است که قسمت عمده دوربین ها هنوز کیفیت پایینی دارند. اگر چه بسیاری از دوربین ها در شرایط نورپردازی ایده آل خوب عمل می کنند، اما کیفیت آنها در شرایط نامساعد به شدت کاهش می یابد. و هنگامی که درحال جمع آوری اطلاعات ضروری هستند ، این نقص به عنوان یک مانع بزرگ نمود می یابد.
الگوریتم های AI به کمک راه حل های دقیق تصویری هوشمند به بخش های امنیتی کمک می کنند تا فیلم هایی را که ممکن است مبهم باشند، را تشخیص دهند.
5. مدیریت و خواندن اطلاعات حجیم
امروزه دیگر نظارت تنها بوسیله داده هایی از تنها یک منبع نمی باشد. دوربین ها و سنسورهای گوناگون منابع مختلفی را پوشش می دهند و تمام گوشه و کنارها در حال نظارت است بنابرابن هیچ جایی برای خطا وجود ندارد.و این به این معنی است که راه حل های امنیتی باید با مقادیر قابل توجهی از اطلاعات که نیاز به سیستم های نرم افزاری تخصصی برای مدیریت دارند تعامل کنند.
تنها راه مدیریت و آنالیز چنین اطلاعات بزرگی، از طریق راه حل های نرم افزاری پیچیده توسط AI است. استفاده از قدرت داده های بزرگ اجازه می دهد تا اپراتورهای امنیتی اطمینان حاصل کنند که اقدامات لازم را برای حفاظت از دارایی ها در نظر می گیرند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران