لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

روند تکنولوژی جاری، باعث شکل دهی صنعت در سال 2018 می گردد.

  • دوشنبه, 02 ارديبهشت 1392 ساعت 01:24
  • منتشرشده در دوربین IP & ANALOG
  • خواندن 219 دفعه
A Joomla template responsive for news A Joomla template responsive for news A Joomla template responsive for news

همانطور که تکنولوژی های موجود به بلوغ می رسند، تحولات پیش بینی نشده نیز سریع تر روی می دهند و نوآوری ها برای برنامه های کاربردی مصرف کننده در کسب و کار (و بالعکس)، ضروری است

.و ما از میان مشتریانمان دائما در تلاش برای پیدا کردن کسانی هستیم که می توانند ارزش کسب و کار خود را افزایش دهند. من با همکاری همکارانم تلاش کرده ام تا برخی از گرایش هایی را که فکر می کنیم در کسب و کار و صنعت تاثیرگذارند را شناسایی کنیم.
1. حرکت به سوی لبه
همانطور که می دانید دو روند جاری سال های اخیر محاسبات ابری و اینترنت اشیا مزایای غیرقابل انکاری برای کسب و کار و مصرف کنندگان به طور یکسان در پی داشته اند. اما آنها همچنان با پیامدهایی نیز همراه هستند:برای مثال افزایش بزرگی در مقدار داده هایی که از دستگاه های متصل به مرکز داده برای پردازش و ذخیره سازی و پهنای باند مورد نیاز منتقل می شوند. همچنین محاسبات لبه با انجام پردازش داده ها در "لبه" شبکه، در نزدیکی منبع داده، این مسئله را کاهش می دهد. انجام این کار به طور قابل توجهی پهنای باند مورد نیاز بین سنسور ها و دستگاه ها و مرکز داده را کاهش می دهد. هم اکنون حرکت به سوی محاسبات لبه نگرانی های بالقوه ای را در رابطه با درستی داده ها و حفظ حریم خصوصی به دنبل دارد: شناسایی و ایجاد داده های رمز شده در داخل دستگاه در لبه قبل از انتقال به مرکز داده احتمالا پاسخ درستی به این نگرانی ها خواهد بود.
2. یادگیری عمیق
ما اکنون با استفاده از مزایای معماری یادگیری عمیق و یادگیری ماشین به مرحله ای تازه رسیده ایم: ما از مجموعه های گسترده ای از داده ها برای تجزیه و تحلیل، قدرت پردازش در طیف زمانی معقول و در دسترس، الگوریتم های پیچیده و حجم بالای موارد مورد استفاده برای یادگیری استفاده می کنیم. درزمان نمایش یادگیری عمیق مربوط به تفسیر تصویر، تشخیص گفتار و پشتیبانی از تصمیم گیری ، پتانسیل تجزیه و تحلیل در بخش ایمنی و امنیت آشکار می گردد.
در سطح نسبتا پایه، برنامه های کاربردی یادگیری عمیق ،تشخیص حرکت تصویر، تشخیص چهره (منطقه ای است که Axis Herta درحال مدیریت کارها هستند)، ردیابی فردی و سرکوب آلارم های اشتباه را بهبود می بخشد. این سیستم طراحی، پیکربندی، بهینه سازی و مدیریت دستگاه را پشتیبانی می کند. فراتر از آن، به عنوان برنامه توسعه یافته، فرصت قابل توجهی برای تجزیه و تحلیلهای پیش بینی نشده می باشد که منجر به پیشگیری از حوادثی چون وقایع تروریستی، لغزش ، سقوط، مسائل مربوط به ترافیک و سرقت می گردد.
البته هنوز هم روزهای اولیه است. توسعه تکنولوژی در حال حاضر سریع و غیر قابل پیش بینی است و تقاضا برای قدرت پردازش بسیار زیاد است، اما پتانسیل یادگیری عمیق، که در نهایت ممکن است به سیستم های مستقل منجر شود نیز بالاست.
3. شخصی سازی در مقابل حریم خصوصی
تصور کنید یک محیط خرده فروشی که در آن چهره مشتری پس از ورود به فروشگاه شناسایی شده است، و سپس به دستگاه تلفن همراه منتقل گردیده است و بر اساس خرید قبلی، تنظیمات و یا حتی سابقه خرید اخیر خود را در اختیار داشته باشند. اما پس از آن دیگر دلیلی برای حفظ این اطلاعات وجود ندارد و مشتری از اینکه چه استفاده ای از اطلاعاتش توسط فروشنده می شد، اطلاعی ندارد، این مثال بلافاصله باعث افزایش نگرانی در مورد حریم خصوصی و نحوه استفاده از اطلاعات شخصی توسط شرکت ها و سایر سازمان ها می شود.

برای رسیدگی به این نگرانی ها، قانون ایجاد شده است. در اتحادیه اروپا، مقررات حفاظت از اطلاعات عمومی (GDPR) که آخرین تاریخ تطبیق آن در ماه مه 2018 است، حفاظت از داده ها را برای افراد در داخل اتحادیه اروپا، هر جا که داده ها گرفته می شودو یا مورد استفاده قرار می گیرد، پشتیبانی خواهد کرد.
اما اینکه با انگیزه های قانونی و به راحتی خواسته های مشتریان و شهروندان در انجام این کار و تعادل شخصی سازی و
4. بستر های نرم افزاری برای به دست آوردن مزایای کامل ایترنت اشیا
امروزه ایترنت اشیا به نقطه ای رسیده است که بسیار مهم است به منظور مقیاس، جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها و مدیریت شبکه های مربوط به دستگاه های متصل به طور موثر، از یک معماری مقیاس پذیر استفاده گردد. چنین پلتفرم IoT به فروشندگان تجهیزات مختلف اجازه می دهد تا با یکدیگر همکاری کرده و به راحتی تبادل اطلاعات خود را برای ایجاد سیستم های هوشمند با استفاده از زیرساخت های شبکه موجود به اشتراک گذارند. شرکت های متعددی، هم به عنوان ارائه دهنده خدمات فن آوری و هم ورودی های جدید بازار، سیستم عامل ها را قادر می سازند تا از دستگاه های IoT پشتیبانی کنند، بدین ترتیب سال آینده شاهد بلوغ بیشتری خواهیم بود. با این حال، چیزیکه برای آینده مهم خواهد بود، استانداردهای جدید بین المللی یا واقعی برای ایجاد قابلیت همکاری بین سیستم عامل های مختلف IoT است که از سیستم های واقعی سازنده سیستم عامل پشتیبانی می کنند.
5.و حالا سیستم Blockchain: قبل از Bitcoin
برای بسیاری، blockchain و Bitcoin تبدیل به مترادف شده اند. در حقیقت، آنها کاملا جداگانه هستند و در حالی که Bitcoin از Blockchain به عنوان پایه آن استفاده می کند، پتانسیل blockchain برای کنترل تقریبا هر چیزی که ارزش دارد تقریبا بی حد و حصر است. به عنوان یک صفحه باز و منحصر به فرد، که می تواند معاملات را بین دو طرف به طور موثر و با روش قابل اثبات و دائمی ضبط کند، در سال آینده، Blockchain را در چندین کاربرد در بخش های مختلف نیز آزمایش خواهد کرد.
در صنعت ما، با توجه به اینکه Blockchain امکان احراز هویت هر محتوی را فراهم می کند، می تواند برای تأیید محتوای ویدئو از منابع مختلف - مانند تلفن های همراه عمومی و دوربین های تحت پوشش قانونی – و برای استفاده در تحقیقات قانونی مورد استفاده قرار گیرد. فراتر از داده های ویدئویی، Blockchain همچنین می تواند برای تأیید صحت دستگاه های متصل به شبکه دوربین نیز مورد استفاده قرار گیرد.
6. دستیار مجازی و تقویت کسب و کار
سال گذشته شاهد پذیرش دستیاران مجازی از طرف مصرف کنندگان شان بودیم. آمازون الکسا، صفحه اصلی گوگل، اپل سیری و کورتانا مایکروسافت همه به عنوان تکنولوژی هایی برای کمک به مردم برای مدیریت زندگی روزمره خود ساخته شده اند و فناوری های آینده مانند Facebook M نیز تنها بر این پایه خواهند بود.این نکته اجتناب ناپذیر است که همه این تکنولوژی ها راه خود را به محیط کسب و کار باز خواهند کرد؛ همانطور که مصرف کنندگان انتظار دارند کمک های تکنولوژیکی به همان صورت که در خانه مورد استفاده هستند در کار هم قابل استفاده و بهینه باشند. به خصوص برای ارائه دهندگان محصولات و خدمات مبتنی بر فناوری پیچیده ، پشتیبانی مجازی مشخصات، نصب، پیکربندی و مدیریت از انتظارات خواهد بود؛ و این یک ضرورت است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 11 بهمن 1396 ساعت 15:53
  • اندازه قلم
cicanlocer1979

گروه فناوری اطلاعات جومی ارائه کننده ی خدمات جوملا اعم از قالب فارسی جوملا ، افزونه فارسی جوملا ، هاست ویژه جوملا و.....

وبگاه: www.joomi.ir/

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران