لینک شبــــــکه های اجتماعی 

گپی با مهندس درخشان


۱. لطفا ضمن معرفی خود، ما را با شرکتتان بیشتر آشنا کنید.
کامبیز درخشان هستم، مدیرعامل شرکت سازه های هوشمند و فارغ التحصیل رشته کارشناس مهندسی برق قدرت. از سال ۱۳۸۰ در زمینه سیستمهای نظارت تصویری، اکسس کنترل و تجهیزات حضور و غیاب کار خود را آغاز کردم. در حال حاضر شرکت سازه های هوشمند در دو استان سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی(بیرجند) فعالیت میکند.


۲. در حال حاضر شرکت شما چه نوع فعالیتی انجام میدهد؟(خرده فروشی، عمده فروشی، انجام پروژه)؟
شرکت ما بیشتر پروژه کار است ولی تا حدودی توزیع لوازم نیز انجام میشود.

۳. هم اکنون نمایندگی کدام برندها را در اختیار دارید؟ مختصری در مورد ویژگیهای محصولاتتان توضیح دهید.
در زمینه نظارت تصویری و دوربینهای آی پی، برند مایلسایت و ویووتک، در زمینه ی اکسس کنترل و حضور و غیاب، با شرکت علم و صنعت همکاری میکنم.
برند ویووتک، از لحاظ کیفیت بسیار خوب است، ما از سال ۸۶ با این برند کار کرده و رضایت کافی داریم؛ به دلیل اینکه کیفیتی آن بسیار خوب و خرابی آن بسیار کم است؛ همچنین افت تصویر ندارد.
پنج سال است که با برند مایلسایت همکاری میکنیم؛ در مقایسه، این برند قیمتی مناسبتر دارد و در شرایط رقابتی، از کیفیت خوبی برخوردار است و به لحاظ نوآوری عملکرد خوبی داشته و به فاصله زمانی کوتاه، محصولات جدید ارائه میدهد.

۴. چه انتظاراتی از کمپانیهای بزرگی که برندی را به شما ارائه می دهند دارید؟ آیا از خدمات آنها رضایت دارید؟
از کمپانیهای اصلی، انتظار دارم که بر حسب شرایط بازار ایران، محصول ارائه دهند؛ زیرا قیمت در ایران بسیار هم است. درست است که بسیاری از برندهایی که در ایران فعالیت میکنند، از کیفیت بالایی برخوردارند ولی، به لحاظ قیمت نیز بسیار بالا هستند. قطعاً، کیفیت خیلی مهم است ولی به لحاظ بازار ایران، قیمت نیز اهمیت زیادی دارد. من در سری اکونومی، به کمپانی اصلی پیشنهاد دارم که شرایط مناسب قیمتی را نیز لحاظ کنند.
از نمایندگیهای اصلی هم انتظار دارم، به نمایندگان، بعنوان یک ابزار نگاه نکنند. متاسفانه برخی از نمایندگیهای اصلی، برای جا افتادن در بازار، با نماینده شهرستانها کار میکنند و بعد از مطرح و شناخته شدن، نمایندگان خود را پس پنج-شش سال زحمت، کنار میگذارند.
البته من از خدمات شرکت ویووتک رضایت کامل دارم.

۵.  نمایشگاه ایپاس امسال را به لحاظ کیفیت و کمیت بازدیدکنندگان چگونه ارزیابی میکنید؟ آیا از برگزاری این نمایشگاه و شرکت در آن، رضایت داشته اید؟
بله بازدید داشتم؛ نمایشگاه ایپاس امسال خوب بود ولی عملا نسبت به سالهای قبل کم رونق تر بود. افرادی را که انتظار داشتیم در این نمایشگاه ببینیم، نتوانستیم ملاقات کنیم. از نظر من بهتر است برای بالاتر بردن کیفیت نمایشگاه، بخش پلیسی از تجهیزات ایمنی امنیتی، جدا شود؛ به این دلیل که مخاطبین این دو حوزه، چندان ارتباطی باهم نداشته و متفاوتند.
در کل برگزاری نمایشگاه ایپاس را بسیار خوب میدانم. گردهمایی ها و ورکشاپ های نمایشگاه، در تبادل نظر، استراتژیهای فروش، ایده گرفتن، راهنمایی در نحوه ی دادن قیمت و.. بسیار ارزشمند است؛ وگرنه تجهیزات روز را در سایتها هم میتوان دنبال کرد.

۶. عامل موفقیت خودتان را در این سالها، چه چیزهایی میدانید؟ (در صورت امکان ۵ مورد را به ترتیب اثرگذاری بیان کنید.)
خدمات خوب بعد از فروش. در شهرما، برخی از شرکتها، تمرکز خود را فقط بر روی فروش گذاشته اند و خدمات پس از فروش ارائه نمیدهند و برای کم کردن هزینه ها، نیروی ثابتی برای اینکار ندارند.
دلیل اینکه ما سالها در این صنف باقی مانده و مشغول فعالیت هستیم، ارائه ی خدمات پس از فروش است. ما حتی به سایر برندها، با کمی تفاوت در هزینه و با نرخی بالاتر، خدمات پس از فروش ارائه میدهیم.

۷. اوضاع بازار امنیت را تا پایان سال ۹۸، چگونه ارزیابی میکنید؟
تا الان که چندان تعریفی نداشته است؛ سیستمهای آی پی کمرا، برای پروژه های شخصی چندان مناسب نیست ولی تا پایان سال مشتریهای خود را دارد.

۸. سخن پایانی:
داشتن یک نرخنامه ی مشخص، بحثی است که مدتها است به دنبال آن هستیم. بهتر است بزرگان صنف به دنبال ان باشند. سازمان نظام صنفی رایانه کل کشور، این نرخنامه را آماده کرده و هر سال نیز آن را بروزرسانی میکند. نمیگویم این نرخنامه ایده آل است اما، به نظرم خیلی خوب است  چون پایه قیمتها مشخص شده و از اختلافات بین کارفرما و پیمانکار کاسته خواهد شد‌.
در این نرخنامه، حقوق پایه، تورم و... در نظر گرفته شده است.
همکاران میتوانند این نرخنامه را ملاک قرار داده و از دادن قیمتهای پرت خودداری کنند. به این شکل به بقای خودشان کمک بیشتری میکنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 02 بهمن 1398 ساعت 20:56
  • اندازه قلم

موارد مرتبط