لینک شبــــــکه های اجتماعی 

چگونه OT را در نولید، ایمن نگه داریم                  

A Joomla template responsive for news A Joomla template responsive for news A Joomla template responsive for news

هرچه بیشتر می گذرد، ماشین آلات بیشتری در کارخانجات بوسیله IIoT به اینترنت متصل می شوند . در حالیکه این روند مزایای مختلفی را برای تولیدکنندگان به ارمغان آورده است، خطرات امنیتی جدیدی را هم به وجود آورده است . پس اگر دنباله رو این روند هستید اطمینان حاصل کنید که دستگاه های متصل شده را در برابر این خطرات محافظت می کنید   تهدیدات اینترنتی ، مخصوصا برای تکنولوژیOT بسیار خطرناک هستند.

در سراسر جهان،  مفهوم نسل چهارم صنعت به عنوان تولیدکننده اهرم داده برای تولیدکننده بوسیله دستگاههای متصل برای دستیابی بیشتر به اتوماسیون و بهره وری، حرکتی با شتاب دارد. در واقع، تحقیقات Grand View، نشان می دهد افزایش حجم بازار جهانی IIoT تا سال 2025 به 949.42 میلیارد دلار با توجه گسترش رشد سالانه 29.4 درصدی اش تا این سال انتظار می رود. بر اساس این گزارش، مواردی که باعث رشد می شوند شامل افزایش تقاضا برای سیستم های ماشین به ماشین و نیاز به اطلاعات مربوط به OT هستند.
با این وجود، با افرایش استفاده از تجهیزات آنلاین ، ماشین آلات در معرض نفوذ و هک بیشتری نیز قرار می گیرند که یک تهدید جدی برای تولید کنندگان در هر نوع صنعتی که در آن مشغولند، می باشد. 
Ernie Hayden، موسس و مدیر کل 443 Consulting گفت: من معتقد هستم که همه بخش ها در مورد آسیب پذیری ها مشابه هستند.  با این حال، شما باید این نکته را در نظر بگیرید که کدام بخش برای حمله کنندگان / هکرها بالاترین اولویت را دارد. به عنوان مثال، برای بخش های دولتی ممکن است زیرساخت ها مهم باشند، در حالی که هکرهای محیطی ممکن است تمایل به حمله به صنایع "کثیف" مانند حوزه های پردازش نفت و گاز، تاسیسات شیمیایی و کارخانه های شیمیایی را دارند. 

امنیت اغلب نادیده گرفته می شود
به طور سنتی، OT دارای اولویتهای متفاوتی نسبت به فناوری اطلاعات است. در حالی که دومی تأکید قوی ای بر امنیت دارد، اما اولویت بندی در OT  بهینه سازی تولید و کاهش از کار افتادگی در تولید است. درنتیجه، امنیت سایبری چیزی است که اغلب نادیده گرفته می شود. 
 Robert Kuo ، مهندس بازاریابی محصول برای راه حل های IIoT در MOXA گفت: در OT، اگر هیچ اتفاقی در مورد امنیت سایبری که باعث کاهش تولید شود و یا زیان های زیادی را متحمل شود، وجود نداشته باشد آنها بیشتر مایل به صرف هزینه برای گسترش ظرفیت تولید هستند، به جای امنیت. 
علاوه بر این، ارتقاء تجهیزات با ویژگی های امنیتی ممکن است باعث توقف تولید گردد، بنابراین مهندسان OT سعی در اجتناب از ایجاد هر گونه هزینه اضافه ای دارند. 
بسیاری از مهندسان OT که ما با آنها صحبت کرده ایم اظهار نگرانی دررابطه با خود اجزا امنیتی اضافه شده دارند که سیستم را تحت تاثیر قرار دهند. به عنوان مثال، یک مهندس OT به ما گفت که آنها یک محصول ضد ویروس نصب کرده اند، و این باعث شد که کامیوتر خاموش شود و تولید متوقف گردد. Kuo گفت ، متوقف شدن تولید بزرگترین نگرانی در OT است . کاهش بهره وری تجهیزات کلی و زیان های مالی چیزی است که باعث می شود نصب تجهیزت امنیتی در OT اولویت کمتری داشته باشد.

یک تلاش مشترک
البته، این نگرانی ها اهمیت و ضرورت امنیت سایبری را نفی نمی کند، و باید تلاش مشترکی بین تولیدکنندگان نهایی و فروشندگان تجهیزات انجام شود. به گفته Hayden ، کاربران می توانند به برخی از دستورالعمل های صنعتی، مانند شرکت برق آمریکای شمالی (NERC) و استانداردهای حفاظت از زیرساخت های بحرانی (CIP) و استاندارد ملی و انستیتو ملی استاندارد و فناوری (NIST) نسخه مخصوص 800-82 R2 و راهنمای سیستم های کنترل صنعتی برای ارائه بهترین شیوه های مقابله با حملات سایبری مراجعه کنند. 
برای فروشندگان، باید راه حل هایی را پیشنهاد کرد که به راحتی برای OT قابل درک هستند، حداقل زمان خاموشی را تضمین کرده و با استانداردهای بین المللی مطابقت دارند. استاندارد IEC 62443، به عنوان مثال، زیر مجموعه ای دارد که ارائه دهندگان را مستلزم به تجهیز محصولات خود با اقدامات امنیتی ای نظیر حساب، شناسه، مدیریت احراز هویت، احراز هویت مبتنی بر رمز عبور؛ تأیید کلید عمومی، کنترل استفاده، یکپارچگی داده ها و محرمانه بودن و همچنین پشتیبان گیری برای دسترسی به منابع، می کند.
Kuo گفت: در طول فرآیند انتخاب تجهیزات، انتخاب محصولاتی که به دنبال این استانداردها هستند، کلیدی است. راه حل های امنیت سایبری ما مطابق با استاندارد IEC 62443 است. آنها همچنین یک رابط کاربری سازگار با محیط OT دارند، که نقطه قوت ماست. ما همچنین راه حل های مان را به سیستم مشتری متصل می کنیم، و پس از نصب، تولید می تواند بلافاصله راه اندازی مجدد شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 26 دی 1398 ساعت 18:28
  • اندازه قلم
Ross Ranking

گروه فناوری اطلاعات جومی ارائه کننده ی خدمات جوملا اعم از قالب فارسی جوملا ، افزونه فارسی جوملا ، هاست ویژه جوملا و.....

وبگاه: www.joomi.ir/