لینک شبــــــکه های اجتماعی 

مزایای استفاده از اعتبار های همراه چیست؟

A Joomla template responsive for news A Joomla template responsive for news A Joomla template responsive for news

درحال حاضر نهادهای کاربرمحور از هتل ها گرفته تا دانشگاه ها به نصب سیستم های کنترل دسترسی ای روی آورده اند که اعتبارهای همراه از ان پشتیبانی می کنند و در دستگاههای تلفن همراه کاربر ذخیره می شوند. در واقع، مزایای مختلف اعتبار های همراه آنها را به طور فزاینده ای به یک کنترل دسترسی محبوب و قابل اعتماد تبدیل است.

نیازی به یاداوری نیست که اعتبارنامه ها، در قالب بج، کارت و دسته کلید ، در مدیریت هویت نشاندهنده این هستند "شما چه چیزی دارید" دارید. با این حال، بیشتر دستگاه های تلفن همراه خودشان به تنهایی یک اعتبارنامه هستند که در آن شناسه منحصر به فرد کاربر ذخیره می شود و از طریق بلوتوث، NFC یا Wi-Fi به خواننده درب انتقال می یابد. 

بنا به گزارش اخیر MarketsandMarkets، انتظار می رود که حجم بازار تأیید هویت تلفن همراه از 550 میلیون دلار در سال 2015 به 1،7 میلیارد دلار در سال 2020 افزایش یابد، در حالی که میزان رشد سالیانه حدودی آن 24.9 سال است.
یک وبلاگ در حوزه موارد امنیتی در آمریک عنوان کرده است که طی چهار سال گذشته، پذیرش اعتبار همراه برای کنترل دسترسی به طور قابل توجهی افزایش یافته است و انتظار می رود که تا سال 2020 بیست درصد اعتبارات را به خود اختصاص دهد.برای مدت طولانی و قبل از اعتبار همراه، کارت های پلاستیکی استفاده شده اند و در حال حاضر صنعت می بایست شروع به درک این فناوری جدید کند.
چه چیزی باعث ایجاد و پذیرش اعتبار همراه شده است؟ این پست سه مزیت اصلی و دلایل محبوبیت روزافزون این فناوری را شرح خواهد داد:

احتمال از بین رفتن اعتبارهمراه بسیار کم است.
با توجه به این پست، بزرگترین خطر امنیتی در ارتباط با سیستمهای کنترل دسترسی، این است که اعتبارنامه به دست فرد اشتباهی بیفتذ و در استفاده از انها در کارتها یا دسته کلیدها این احتمال بیشتر است. 
مردم می توانند آن را بر روی میز خود، در ماشین خود و یا در خانه بدون هیچ نگرانی رها کنند. اگر این کارت با یک تلفن همراه جایگزین شده باشد، احتمال از بین رفتن آن به طور قابل توجهی کاهش می یابد. تنها چند کار روزانه محدود وجود دارند که می توانند بدون وجود تلفن همراه کامل شوند. برای چک کردن تقویم، تماس های کنفرانس و بررسی ایمیل در حال حرکت، یک فرد حرفه ای = هرگز بدون دستگاه تلفن همراه خود نخواهد بود، و اگر هم تصمیم بگیرد تا دستگاه تلفن را به هماه نداشته باشد حتما می داند که آن را کجا قرار داده است. آنها هستند، آنها معمولا می دانند که کجا آنها را ترک کرد.

اعتبار همراه راحتی بیشتری ارائه می دهد 
به گفته این پست، همانطور که دستگاه های تلفن همراه دارای قابلیت های متعددی احراز هویت مانند اثر انگشت، پین و تشخیص چهره هستند، اگر یک سیستم کنترل دسترسی با استفاده از این ویژگی های ساخته شود، کاربران می توانند امنیت بیشتری را دررابطه با احراز هویت چند منظوره بدون نیاز به سخت افزار جدید که می تواند هزینه بر و وقت گیر باشد، دریافت کنند. علاوه بر این، دستگاه های تلفن همراه همچنین خدمات مکان یابی را در اختیارتان قرار می دهند و با کاهش نیاز به اسکن یک بج واقعی با استفاده از سرورهای نزدیک، زمانی که یک فرد در نزدیک درب قرار گرفته است و نیاز به دسترسی پیدا می کند را شناسایی می کنند.

اعتبار های همراه می تواند پول شما را ذخیره کنند
با توجه به این پست، اعتبار های همراه می توانند بسیار مقرون به صرفه تر از کنترل دسترسی سنتی باشند. آنها به راحتی ارتقا می یابند و هزینه های مربوط به صدور شناسه فیزیکی یا کارت کنترل دسترسی به هر کاربر را حذف می کنند. از آنجایی که کارکنان در حال استفاده از تلفن های همراه خود هستند،هرکسی برای استفاده از این فناوری می تواند گوشی را/ در جیب های خود قرار دهد،و این بسیار منطقی است. این مورد به خصوص در مواردی همچون دانشگاه ها یا هتل ها ، که در آن این فناوری جایگزین کارت های اصلی می شود، مفید است.
 
بنابراین، این پست مزایای استفاده از اعتبار های همراه را از نظر راحتی در افزایش امنیت و صرفه جویی در هزینه های بلندمدت خاطرنشان می کند، و این دلایل برای صنعت بسیار منطقی است. همانطور که اجرای ین فناوری در سال های گذشته افزایش یافته است، گذشت زمان مشخص خواهد کرد که صنعت به طور انحصاری اعتبار همراه را در اختیار خواهد گرفت. 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 24 دی 1398 ساعت 22:06
  • اندازه قلم
Ross Ranking

گروه فناوری اطلاعات جومی ارائه کننده ی خدمات جوملا اعم از قالب فارسی جوملا ، افزونه فارسی جوملا ، هاست ویژه جوملا و.....

وبگاه: www.joomi.ir/
محتوای بیشتر در این بخش: امنیت عامل اصلی گسترش IoT »