لینک شبــــــکه های اجتماعی 

5 نکته برای مدیریت کنترل دسترسی بهتر

سیستم های کنترل دسترسی به همان اندازه که دوربین های نظارتی در امنیت ضروری هستند، ضروری اند. با این وجود ، اگر نتوانید قدمهای درستی برای اطمینان از عملکرد صحیح آن بردارید ، وجود یک سیستم مدیریت ورودی نیز مفید نخواهد بود. Atin Chhabra  مدیر جهانی مشتری دیجیتال در Schneider Electric پنج قدم برای استفاده بهتر و مفیدتر از سیستم های کنترل دسترسی را به شرح زیر پیشنهاد میدهد:

اغلب اوقات ، راه حل های کنترل دسترسی به عنوان سیستمی ساده در نظر گرفته می شوند که قبل از نصب نیاز به فکر زیادی ندارند. Chhabra  در پست وبلاگی خاطرنشان می کند که برای اطمینان از ایمنی و امنیت سرنشینان در یک ساختمان مسکونی یا تجاری ، مجتمع ها باید نکات زیر را در نظر بگیرند:

  • هدف سیستم خود را تعریف کنید

یک سیستم امنیتی جامع باید بتواند دلایل لازم را برای استفاده از دستگاه های مختلف تعریف کند. دانستن اینکه چرا یک سیستم کنترل دسترسی خاص باید در مکانی خاص نصب شود ، به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که از چه نوع فناوری ای استفاده کنید و چگونه باید محیط پیرامون با آن متناسب باشد.

Chhabra گفت: اولین و مهمترین چیزی که باید بررسی کنیم این است که هدف اصلی سیستم چیست و آیا سیستم فعلی به طور مؤثر آن را تأمین می کند؟ این یک عامل مهم برای در نظر گرفتن موقعیت سیستم های کنترل شماست و اینکه آیا از افراد و دارایی هایی که واقعاً به آنها احتیاج دارید محافظت کافی می گردد؟

  • اعتبارات ورودی را بررسی کنید

بدون یک بررسی صحیح و مکرر در مورد اینکه چه کسانی دارای اعتبار ورود هستند، مدیران امنیتی ممکن است تعداد افرادی که درحال رفت و آمد هستند را از دست بدهند و. این در شرایطی است که سرپرست ها و مدیران باید برای اعتبارات تخصیص داده شده تاریخ انقضا در نظر بگیرند.

Chhabra گفت: بعضی از سیستم ها با این مسئله روبرو هستند که تعداد کارتهای فعال کنترل کننده سیستم از تعداد کارمندان یا افرادی که واقعاً به آن نیاز دارند ، فراتر رفته است. انتظار چنین خطاهایی را می توان در هر سازمانی داشت ، اگرچه می توان با تنظیم ویژگی های زمان بندی مشخص در کارتها از اینگونه مشکلات جلوگیری کرد.

وی افزود: چنین شرایطی می تواند به شرح زیر باشد:

  • اگر از کارت برای مدت زمان مشخصی در مرکز کنترل استفاده نشود ، دسترسی به آن قطع می شود.
  • پس از یک دوره خاص عدم فعالیت ، کارت ها باید تمدید شوند.
  • کارت را به بانکهای اطلاعاتی منابع انسانی وصل کنید.
  • بروزرسانی

این نکته خیلی مهم و آشکار است که بسیاری از سازمانها آن را فراموش می کنند. غالباً به دلیل مسائل مالی ، مسائل اجرایی یا عدم تمایل زیاد برای به روزرسانی یک سیستم ، راه حل های کنترل دسترسی قدیمی و منسوخ همچنان مورد استفاده قرار می گیرند. متأسفانه ، این مساله راه را برای متجاوزان فراهم می کند تا فناوری را استخراج و به نقاط محافظت نشده وارد شوند.

Chhabra گفت: این طور پیشنهاد می شود که یک سیستم فناوری 125 کیلو هرتزی که اکنون منسوخ شده است به روز رسانی شود. مدیران امنیتی باید نصب فناوری رمزگذاری شده را آغاز کنند. در حالت ایده آل ، یک سیستم کنترل دسترسی باید هر ده سال یکبار به روز شود و با آن به عنوان یک سرمایه گذاری یک دفعه ای رفتار نشود.

  • آزمایش دوره ای

آزمایشات دوره ای اغلب در صنعت ایمنی به خوبی انجام می شود. برای مثال کپسولهای آتش نشانی در بسیاری از ساختمانهای تجاری به صورت دوره ای چک می شوند. از طرف دیگر ، به نظر نمی آید که مسایل امنیتی به دلیل به خطر افتادن امنیت ساکنین نیاز به آزمایش مکرر داشته باشند.

Chhabra می گوید: عملکرد سیستم مدیریت ساختمان باید ماهانه یا فصلی آزمایش شود. آزمایش دوره ای، عملکرد مناسب را تضمین می کند و به مدیران امنیتی اجازه می دهد تا هرگونه تغییر احتمالی مورد نیاز را از قبل به خوبی برنامه ریزی کنند.

  • نسبت به ورودهای غیرامن هوشیار باشید

مدیران امنیتی باید نسبت به افرادی که به نظر می رسد فقط در را برای شخص دیگری باز می کنند اما در واقع به افراد غیرمجاز اجازه ورود می دهند، هوشیار باشند. این یک روش آسان برای آسیب زدن به این فناوری بدون استفاده از ابزارهای پیشرفته است.

Chhabra خاطرنشان كرد: باز نگه داشتن درب در هنگام درخواست دیگران ، یک روشی معمول است اما می تواند منجر به خطرات احتمالی شود.  کارمندان باید آموزش ببینند که دقیقاً چه کسی و برای چه کسی در را باز می کند. یک فرض مکرر این است که دور زدن یک سیستم امنیتی مستقر چالش برانگیز است ، و منجر به نارضایتی و آسیب می شود پس به همین دلیل باید چندین لایه امنیتی برای مقابله با مشکل ورود غیرامن اعمال شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 24 دی 1398 ساعت 22:09
  • اندازه قلم