لینک شبــــــکه های اجتماعی 

آیا باید یک دوربین 4K  انتخاب کنید؟

  • سه شنبه, 24 دی 1398 ساعت 21:20
  • منتشرشده در نظارت تصویری
  • خواندن 195 دفعه

نیازی به گفتن نیست که عمده روند صنعت نظارت تصویری  4K  است که دارای جوانب مثبت و منفی می باشد. این که آیا کاربر باید سیستم امنیتی خود را به  4K  ارتقا دهد یا به روز کند ، بستگی به مورد استفاده و الزامات آن دارد.

 در پخش ویدیو ، مفهوم فیلم فوق العاده با کیفیت بالا (UHD) رو به رشد است و تولید کنندگان راه حل های  4K  و حتی 8K  را ارائه می دهند. براساس گزارشی از بازار جهانی ، بازار جهانی فن آوری  4K  در سال 2017 ، 47.2 میلیارد دلار ارزش داشته است که پیش بینی می شود تا سال 2023 با نرخ رشد سالانه 21.29 درصد به 150.2 میلیارد دلار برسد.

در صنعت نظارت تصویری ،  4K  نیز مورد توجه کاربران قرار گرفته است.  4K  باوضوح تصویر 3840x2160 ، به کاربر امکان می دهد جزئیات تصویر را مشاهده کند ، به عنوان مثال تصویر هر یک از افراد در یک خیابان شلوغ یا یک متجاوز در خانه شفاف تر است. با این حال ، هنگام تصمیم گیری برای خرید یا به روزرسانی به سیستم  4K  ، کاربر نهایی قبل از تصمیم گیری نهایی ، باید جوانب مثبت و منفی  4K  را بررسی کرده و محیط و شرایط مورد نیاز خود را نیز در نظر بگیرد.

مزایا و معایب

 همانطور که عنوان شد ، وضوح تصویر مزیت اصلی  4K  است ، که به ویژه در مواردی که کاربر نیاز به شناسایی مزاحمان ، پیاده ها و عابران و یا سایر افراد در هر فریم خاصی دارد از اهمیت ویژه ای برخوردار می گردد. این می تواند طیف وسیعی از نیازها ، از اجرای قانون تا شهر هوشمند را در بر گیرد که از آن جمله می توان امنیت خانه را نیز نام برد.

 با این حال سیستم های  4K  دارای معایبی هم هستند. پهنای باند و ذخیره سازی مواردی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند ، زیرا داده های عظیمی که توسط دوربین های  4K  تولید می شوند ، به پهنای باند و فضای ذخیره سازی بیشتری نیازمند اند.

با این حال ، لازم به ذکر است که در  بسیاری از دوربین های موجود، ضبط ویدیوی  4K  با کمتر از نرخ فریم کامل (به عنوان مثال در 25 یا 20 فریم در ثانیه) جهت صرفه جویی در پهنای باند و ذخیره سازی انجام می شود. بیشتر برنامه های  4K  ، به عنوان مثال نظارت شهری ، واقعاً ضریب فریم را تضمین نمی کنند زیرا کاربر بیشتر علاقه مند به دیدن جزئیات موجود در هر تصویر است.

 در همین حال ، محدودیت ویژگی ها و همچنین هزینه نیز مسئله هستند. دوربین های امنیتی  4K  هنوز دارای ویژگی های محدودی هستند. هنوز گزینه زوم اپتیکال برای این دوربین های امنیتی وجود ندارد. دوربین های امنیتی  4K  هنوز کمی گرانتر از سایر دوربین های امنیتی هستند. برای بسیاری از برنامه های رایج ، مانند نقطه فروش   (point-of-sale) در تنظیمات فروشگاهی ، دوربین های امنیتی  4K  ممکن است خیلی زود مستهلک شوند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 26 دی 1398 ساعت 18:29
  • اندازه قلم