لینک شبــــــکه های اجتماعی 

هرآنچه برای حفظ امنیت یک انبار لازم است

مفهوم لجستیک هوشمند بیش از گذشته درحال حرکت رو به جلو است. با توجه به اینکه انبارها یکی از عناصر اصلی کل فرآیند تدارکات هستند ، دستیابی به این نکته که چگونه می توان امنیت آن را حفظ کرد ، بسیار مهم است.

انبار جایی است که کالاها قبل از انتقال به مکانهای دیگر آنجا ذخیره می شوند. از آنجا که این کالاها قرار است که به مشتری تحویل داده شوند و یا در قسمت بعدی مراحل تولید مورد استفاده قرار گیرند ، باید از آنها در مقابل سرقت یا سایر اقدامات مجرمانه محافظت شود.

این موضوع بیشتر از همیشه به ویژه به دنبال سرقت از انبارها اهمیت یافته است. به گفته CargoNet ، در سه ماهه سوم سال 2018 تعداد 188 فقره سرقت کالا در ایالات متحده و کانادا وجود داشته است که میانگین ارزش محموله ها در هر سرقت 143.949 دلار آمریکا و کل ضرر در حدود 13.9 میلیون دلار تخمین زده شده است. از جمله مکان هایی که سرقت در آن رخ داده است ، سرقت در انبارهاست که بیشترین میزان را در سه ماهه سوم سال 2018 داشته است و 19 درصد از سرقت های حمل بار در سه ماهه سوم سال 2018 در یک محل انبار اتفاق افتاده است ، اعلام شده است که با افزایش سرقت های انبارها با بیش از 3.7 میلیون دلار زیان در سه ماهه سوم سال 2018 بوده است.

با این پیش زمینه ، کاربران نهایی متوجه اهمیت امنیت انبارها با سیستم های امنیتی شده اند که این امر مستلزم موارد زیر است:

کنترل دسترسی

نیازی به گفتن ندارد که کنترل دسترسی برای امنیت انبارها بسیار مهم است ، کنترل دسترسی مکانیزمی را فراهم می کند که از رفت و آمد افراد غیرمجاز یا هرگونه ورود و خروج  ناخواسته جلوگیری می گردد. شما باید دسترسی به مناطق حساس انبار خود را ، به عنوان مثال ورودی حمل و نقل و دریافت و ذخیره سازی کالا را با قفل های کلیدی یا کد مبتنی بر کد محدود کنید. این امر مانع از حرکت بیگانگان از طریق امکانات موجود می شود. همچنین باید اجازه دسترسی های مختلفی برای هر یک از کارمندان خود داشته باشید. یعنی دسترسی به هر قسمت خاصی از انبار فقط بر اساس نیاز انجام گیرد.

تشخیص و عکس العمل لازم در مقابل متجاوزین

در این پست، سیستم های کنترل نفوذ و نظارت بر زنگ هشدار نیز پیشنهاد شده اند. شما باید در هر نقطه ورودی سنسورهای حرکتی داشته باشید از جمله پتانسیل های لازم برای کنترل ، پنجره ها می باشند و همچنین وجود سیستمی که هنگام ورود فرد متجاوز به سیستم و یا هرگونه اختلال زنگ هشدار را آگاه نماید. با نظارت بر سیستم زنگ هشدار ، شما نیاز به یک تیم برای نظارت بر تأسیسات خود خواهید داشت و در صورت بروز هرگونه رویدادی ، به شما و مجری قانون هشدار داده خواهد شد. همچنین ارائه دهنده مدیریت سیستم هشدار می تواند سیستم ایمنی و هرگونه رویداد محیطی ، مانند زنگ خطر آتش سوزی و فرونشانی آتش و پاک کننده را کنترل نماید.

نظارت تصویری

نظارت تصویری همچنین نقش مهمی در امنیت انبار دارد. ویژگی های پیشرفته تحلیلی مانند تشخیص صورت ، تشخیص پلاک یا سایر الگوریتم ها باید در سیستم گنجانده شود تا افراد غیرمجاز یا هرگونه ناهنجاری را شناسایی کند.

علاوه بر این ، برای تأمین نیازهای کاربر ، دوربین های امنیتی باید عملکردها و ویژگی های خاصی را شامل شوند. با توجه به مقاله منتشر شده توسط Reolink ، این موارد شامل وضوح بالا ، دید در شب با پشتیبانی از چراغهای IR LED ، پشتیبانی از برنامه تلفن همراه و امکان نظارت توسط کاربر از هرجایی ، درجه  IP66 ضد رطوبت برای اطمینان از مقاومت در آب و هوای بد برای دوربین های نصب شده در خارج از انبار، می باشد.

از آنجایی که انبارها به طور معمول دارای فضاهای بزرگی هستند ، دوربین هایی که امکان پوشش گسترده دارند و نمای پانوراما را در بر می گیرند در اولیویت هستند. یک انبار بزرگ نیاز به یک دوربین با یک زاویه دید گسترده دارد تا هر گوشه ای را پوشش دهد.  دوربین های امنیتی Fisheye و دوربین های PTZ همه دوربین های امنیتی مناسب انبار با زاویه دید گسترده و پوششدهی بالا هستند.

دوربین های مولتی سنسور و دوربین های fisheye هر دو برای پوشش فضاهای بزرگی مانند انبارها ایده آل هستند. در مقایسه با دوربین های باکس کلاسیک و bullet ها که به طور همزمان یک ناحیه را نشان می دهند ، دوربین های مولتی سنسور که شامل چندین لنز در یک واحد هستند و دوربین های fisheye که شامل یک لنز منفرد ، fisheye هستند می توانند هر دو با یک دستگاه ، منطقه وسیعی را پوشش دهند. همچنین باعث صرفه جویی در هزینه خرید و نصب نیز می شوند. هر دو جوانب مثبت و منفی دارند. دوربین های مولتی سنسور اجازه می دهند تا تصاویر دقیق و درعین حال حجیم و سنگین باشند ، در حالی که تصاویر به دست آمده از فیشرها سبک هستند اما ممکن است تصاویر شفاف و کریستالی ای ارائه ندهند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 29 دی 1398 ساعت 21:47
  • اندازه قلم