لینک شبــــــکه های اجتماعی 

چگونه می توان امنیت ساختمان های دولتی را تامین نمود؟

  • یکشنبه, 29 دی 1398 ساعت 21:43
  • منتشرشده در نظارت تصویری
  • خواندن 320 دفعه

نیازی به توضیح نیست که ساختمانهای دولتی مکانهایی هستند که کارمندان دولت در انها کار می کنند و خدمات مختلفی را به مردم ارائه می دهند. برای محافظت از کارکنان و بازدید کنندگان در برابر فعالیت های خشونت آمیز ، کاربران نهایی دولت برای تضمین حفاظت از سیستم ها و امکانات خود از سیستم های کنترل دسترسی و نظارت ویدیویی استفاده می کنند.

ساختمان های دولتی ، از تالارهای عمومی های شهر ، دفاتر اتحادیه ها، شهرداری و حتی کتابخانه ها ، مکان هایی هستند که مردم برای انجام امور مربوط دولتی از آنها بازدید می کنند.مانند تمام کاربران نهایی، برای محافظت از کارمندان و بازدید کنندگان امنیت لازم است.

در حقیقت ، امنیت برخی از تاسیسات دولتی پس از حادثه های خاص اخیر بسیار مهم تر از همیشه گردیده است. در سال 2015 ، دو تاسیسات نظامی در Chattanooga, Tennessee توسط یک فرد مسلح مورد حمله قرار گرفت. در مجموع شش نفر کشته شدند ، از جمله افراد مسلحی که توسط پلیس کشته شدند. پس از آن ، سه ماه پیش ، یک تیرانداز در داخل ساختمان شهری در Virginia Beach، پیش از آن که توسط پلیس کشته شود، 12 نفر را به قتل رساند.

این حوادث بر اهمیت امنیت ساختمانهای دولتی تأکید می کنند ،برقراری امنیت شامل چندین مورد است که به شرح زیر خلاصه می شود:

کنترل دسترسی

نیازی به گفتن نیست که دفاع محیطی و کنترل دسترسی اولین خط دفاعی در برابر متجاوزین و حملات خصمانه است. موانعی که برخی از آنها می توانند کامیون را با سرعت 80 کیلومتر در ساعت متوقف کنند ، در جلوی ساختامانهای دولتی مستقر شده اند. برخی از درهای ورودی باید با ردیاب فلزی بطور کامل ایمن شوند ،. سپس برای مناطق بحرانی داخل ساختمان ، کنترل دسترسی پیشرفته از جمله کنترل بیومتریک باید اتخاذ شود. مطالعه ای جدید براساس داده های جهانی نشان می دهد که نرخ بازار جهانی بیومتریک دولت در سطح جهانی در پایان سال 2017 معادل 4.3 میلیارد دلار آمریکا بوده است و پیش بینی می شود نرخ رشد سالانه مرکب 6.37 درصد را به ثبت برساند و در سال 2027 به 7.9 میلیارد دلار برسد.

سیستم های هشدار براساس سیستم نظارت تصویری

 نظارت تصویری برای دیدن و شناسایی افرادی که در ساختمان های دولتی رفت و آمد می کنند ، بسیار مورد نیاز است. در حقیقت ، در یک گزارش آینده پژوهشی بازار ، که میزان رشد سالانه ترکیبی 20 درصدی را تا سال 2020 در بخش نظارت جهانی ویدیو پیش بینی می کند ، دولت به عنوان بازیگر اصلی و محرک اصلی رشد ذکر شده است. بنا به این گزارش تقاضا برای دوربین های مدار بسته در سراسر جهان به دلیل تمرکز روز افزون دولت ها به امنیت عمومی و نظارت بر شهر افزایش یافته است.. دولت بزرگترین کاربر نهایی دوربین های مدار بسته است. سهم بزرگی از این تقاضا مربوط به استفاده گسترده از دوربین های مدار بسته در دفاتر دولتی و جاده ها است.

به علاوه ، زمان استفادهاز سیستم های هشدار، ویدیو می تواند نقش یک تابع مستند را جهت تائید بازی کند. 

در پست اخیر وبلاگ Sonitrol چنین آمده است که پلیس معمولاً از اعزام افسران به آلارم های معمولی جلوگیری می کند زیرا می داند که بیشتر آلارم های معمولی که سریعا هم خاموش می شوند ، معمولاً آلارم کاذب هستند. به همین دلیل است که باید سیستم امنیتی را در تأسیسات دولتی به روز نمود ، هنگامی که زنگ هشدار از طریق تشخیص صوتی یا سنسورهای حرارتی و حرکتی فعال شود ، یک جریان زنده به ایستگاه نظارت از راه دور ارسال می شود که یک متخصص امنیتی از آن پس قادر است تأیید کند که زنگ هشدار در واقع نشانه یک نفوذ است یا خیر و اگر زنگ خطر نادرست باشد متخصصان امنیتی با پلیس تماس نمی گیرند.اما اگر موضوع جدی باشد ، متخصص امنیتی آن را تأیید می کند و بلافاصله به پلیس و مدیر ساختمان دولتی اطلاع می دهد.

تماس اضطراری

 علاوه بر این ، طبق یک پست ارسال شده در وبلاگ 2MCCTV ، یک سیستم ارتباطی موثر در مواقع بحرانی برای دفاع از ساختمان دولتی بسیار ارزشمند است. این سیستم ها بسیار مهم هستند و باید در داخل و خارج از ساختمان نصب شوند. آنها در آگاه سازی مردم از موارد اورژانسی بسیار مهم هستند و پرسنل کلیدی باید به نحوه عملکرد سیستم دسترسی داشته باشند و از آن آگاه باشند. این سیستم ها می توانند سیستم هشدار متنی ویا همچنین به صورت سیستم های PA گسترده در ساختمان باشند. سیستم آدرس دهی عمومی (سیستم PA) یک سیستم الکترونیکی است که شامل میکروفن ، تقویت کننده ، بلندگو و تجهیزات مرتبط می باشد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 29 دی 1398 ساعت 21:45
  • اندازه قلم