لینک شبــــــکه های اجتماعی 

5 روش در تشخیص چهره می تواند امنیت مرکز تجاری را تضمین کند

  • یکشنبه, 29 دی 1398 ساعت 21:28
  • منتشرشده در نظارت تصویری
  • خواندن 124 دفعه

نیازی به یادآوری نیست که در کنترل دسترسی فاکتور "چه چیزی ". را بیومتریک هدایت می کند.  راه حل های مختلف بیومتریک در بازار امروزه شامل اسکن اثر انگشت، عنبیه اسکن و تشخیص چهره هستند . در میان آنها، تشخیص چهره به دلیل مزایای مختلف آن، بخار را جذب می کند. 

در پست وبلاگ   Umbrella Technologies آمده است: در تشخیص چهره میتوان از فناوری بیومتریک استفاده کرد که بر خصوصیات یک چهره مطابق با تصاویر ضبط شده از یک دوربین ویدئویی نظارت میکند. این کار ، هشدارها و بازخورد های فوری را فراهم می کند و از فراموشی افراد جلوگیری می کند.. هر یک از مراکز تجاری به دنبال راهی مناسب برای افزایش امنیت هستند. آنها می تواند راه حل مناسب را از طریق ادغام تشخیص چهره، که مناسب برای ساختمان های اداری، بیمارستان ها، داروخانه ها و خیلی جاهای دیگر است، پیدا کند. 


به گفته این پست، پنج راه وجود دارد که تشخیص چهره میتواند به ایجاد امنیت در امنیت تجاری کمک کند و این راه ها به شرح زیر خلاصه میشوند:
 

ادغام با سیستم های نظارت تصویری موجود

استفاده در زمینه های کلیدی مانند ورودی و یا ورودی لابی، تشخیص چهره می تواند یک مزیت بزرگ سیستم نظارت تصویری در هنگام ورود کاربر باشد . برای محیط هایی که جمعیت زیادی در حال رفت و امد هستند عالی است. این راه حل هویت فرد خاطی را به راحتی در اختیار شما قرار می دهد و برای هرگونه تسهیلات امنیتی ترافیکی مانند مدارس، فرودگاه ها، مراکز خرید و استادیوم ضروری است. نرم افزار و چهره هایی که از ویدیو در زمان واقعی گرفته شده اند، با هم انطباق داده می شوند. از طریق یک پایگاه داده تصاویر قبلا ذخیره شده چهره، می توانید چهره ها را در پایگاه داده بر اساس نیازهای خود طبقه بندی کنید.

اتصال  با کنترل دسترسی

بنا به این پست، تکنولوژی تشخیص چهره امروزه می تواند به عنوان یک سیستم کامل ورود به سیستم، مورد استفاده قرار گیرد و برای کاربران به جای یک دسته کلید یا یک کارت استفاده شود. با استفاده از یک پایگاه داده با تصاویر ذخیره شده قبلی، نرم افزار تشخیص چهره در زمان واقعی قادر به ارائه یا رد دسترسی به مناطق خصوصی و همچنین شناسایی افراد غیر مجاز است.به این ترتیب اعتبار سنجی شناسایی سریع و دقیق از طریق تشخیص چهره امکان پذیر شده است و در نهایت بهبود امنیت و قابلیت بازرسی بسیاری از اماکن تجاری را بهبود بخشده است.
 

روش خدمات مشتری

استفاده از نرم افزار تشخیص چهره اجازه می دهد از الگوریتم درون سیستم امنیتی برای ارسال یک هشدار در زمانی که افراد خاصی از یک لیست از پیش تعیین شده شناسایی می شوند، استفاده کند. این پست می گوید: این سیستم می تواند حضور سارقین یا تروریست های بالقوه را شناسایی کند و همچنین مشتریان VIP را که ممکن است خواستار دریافت خدمات ویزه هستند را شناسایی کنند.به علاوه، این فناوری در نهایت می تواند زمان پرداخت ها را کاهش دهد و راه را برای تعاملات مالی براساس شناسایی چهره باز کند.
 

مسئولیت کارکنان

با توجه به این پست، مزیت قابل توجه فناوری تشخیص چهره، ردیابی زمان حضور است. این ویژگی مانع از تقلب در زمان ورود و خروج کارکنان می شود، و به این معنی است که همکاران نمی توانند در ساعت های رفت و امد خود تقلب کنند زیرا هرکسی باید از یک دستگاه اسکن چهره برای ساعت عبور و مرور خود عبور کند. اگرچه برای رهبران امنیت اعتماد به کارکنان بسیار مهم است، اما هنوز هم باید از رفتار ارمندا خاطی جلوگیری کرد. تقلب در زمان یکی از شایع ترین نقض ها در اخلاق کار است و خوشبختانه شناسایی صورت می تواند به طور کامل از آن جلوگیری کند.
 

مدیریت بازدید کننده

به گفته این پست، تشخیص چهره یکی از راه های ایجاد جذابیت برای بازدید کنندگان و مهمانان است. روند ثبت نام بازدید کننده سریع و ساده تر شده است، و از انواع پشتیبان گیری و سو تفاهمات چلوگیری شده است. امنیت اماکن از طریق توانایی ردیابی کارکنان و بازدید کنندگانی که به محوطه وارد می شوند، افزایش می یابد. هر شخص بدون دسترسی ورود و یا اجازه ورود به این مرکز، با سیستم شناسایی دستگیر خواهد شد و هشدار مربوطه ارسال خواهد شد.(این هشدار اعلام می کند که یک مهاجم شناسایی شده است.)

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 29 دی 1398 ساعت 21:29
  • اندازه قلم
Ross Ranking

گروه فناوری اطلاعات جومی ارائه کننده ی خدمات جوملا اعم از قالب فارسی جوملا ، افزونه فارسی جوملا ، هاست ویژه جوملا و.....

وبگاه: www.joomi.ir/