لینک شبــــــکه های اجتماعی 

دوربین بوش به همراه هوش مصنوعی برای کمک به راننده و رانندگی اتوماتیک

  • یکشنبه, 29 دی 1398 ساعت 21:25
  • منتشرشده در نظارت تصویری
  • خواندن 286 دفعه

فن آوری رانندگی اتوماتیک به تدریج درحال رشد می باشد و در این راستا کمکهای فراوانی برای رانندگان به همراه دارد. هدف آن در آینده کنترل کامل اتومبیل است. اما موارد بیشتری هم در این راستا وجود دارد. رئیس هیات مدیره بوش Harald Kroeger می گوید: ما می خواهیم رانندگی اتومبیل ها بهتر شود و از این طریق ایمنی را افزایش دهیم. به عبارت دیگر ، ایمنی فناوری باید بیشتر از حالتی باشد که یک انسان کار را در دست گرفته است.

این یک چالش بزرگ ، به ویژه از نظر سنجش محیط اطراف است. فقط لازم است اوضاع را دقیقا بشناسد و در همه حال بداند چه اتفاقاتی در اطراف درحال رخ دادن است، و بتواند به عنوان یک وسیله نقلیه خودکار بهترین انتخاب ها را داشته و مهم تر از همه استراتژی رانندگی ایمن را به همراه داشته باشد. Bosch از فن آوری های مختلفی برای سنجش محیط استفاده می کند ، از جمله ultrasound، رادار و ویدیو. وقتی صحبت از ساختار و کارکرد پیش می آید ، دوربین ها بیشترین شباهت را به چشم انسان دارند ، به همین دلیل آنها دارایی های ارزشمندی برای رانندگی اتوماتیک خواهند بود و در واقع به همین دلیل است که آنها در حال حاضر نقش اساسی در کمک به راننده را دارند. بوش اکنون موفق شده است فناوری دوربین اتومبیل را به سطح جدیدی برساند. این فناوری جدید در سال 2019 در اتومبیل ها آغاز به کار خواهد کرد. ترکیبی از رویکرد منحصر به فرد چند منظوره و هوش مصنوعی (AI) برای تشخیص اشیاء که باعث می شود حساسیت اطراف به مراتب قابل اطمینان تر و ترافیک جاده ایمن تر شود.

رانندگی انسان: تلاش ناموفق برای دید کامل

خودروهای با کمک راننده ، سیستم ترمز اضطراری اتوماتیک و قابلیت رانندگی خودکار باید بتوانند همه اشیاء موجود در محیط اطراف خود را مشاهده کنند. مهمتر از آن ، اگر یک موضوع به استراتژی رانندگی آنها مرتبط باشد آنها باید بتوانند در یک فلش آن را تشخیص دهند، و به همان سرعت ، باید تعیین کنند که واکنش آنها نسبت به اشیاء مربوطه چه باید باشد. آیا آنها باید مسیر خود را تغییر دهند ، متوقف شوند و یا ادامه دهند؟ بر خلاف چشم انسان ، دوربین فیلمبرداری مونو بوش MPC3 جدید برای انجام چنین تصمیماتی بهینه شده است.

برای انسان ، نگاه کردن یک مساله است ، اما در واقع شناخت آنچه که چشم ما می بیند مسئله دیگری است. ممکن است چشمان ما از منظر طبیعت شگفت انگیز باشد ، اما نقاط ضعف خود را در مورد درک بصری نیز دارد. فقط به این دلیل که چیزی را می بینیم به معنای این نیست که آن را بشناسیم و بفهمیم. بسیاری از رانندگانی که درگیر تصادفات هستند می گویند که آنها مسیر مستقیم را دنبال می کرده اند  و نتوانسته اند سمت دیگر را ببینند. تخمین زده می شود که تا 50 درصد از تصادفات جاده ای مربوط به این پدیده باشد. دوربین جدید Bosch از این نظر برتری بالاتری نسبت به چشم انسان دارد ، به این دلیل که هرگز خسته نمی شود و دقیقاً بعد از ساعت ها رانندگی مانند کیلومتر اول کار می کند.

فناوری بوش سیستم های جدید و بهبود یافته رانندگی را ممکن می سازد

قدرت بزرگ این فناوری جدید در شناخت اجسام با رویکرد چند مسیری Bosch امکان پذیر است. در این تکنولوژی از هوش مصنوعی استفاده می شود. به عنوان مثال ، مهندسین بوش به دوربین آموخته اند که حتی در صورت عدم وجود علائم جاده ، از اینکه لبه جاده قابل عبور است، اطمینان حاصل کند. این هوش دوربین مبتنی بر دانش بوش و یکپارچه سازی در تراشه معروفی به نام V3H قرار گرفته است که توسط شرکت ژاپنی Renesas ساخته شده است. این فناوری همچنین می تواند سیستم های کمک به راننده را بهبود بخشد و دامنه کاربرد آنها را گسترش دهد.

به عنوان مثال ، این تکنولوژی می تواند قدرت سیستم ترمز اضطراری اتوماتیک را افزایش دهد تا از برخورد وسایل نقلیه با انواع حیوانات جلوگیری شود. همچنین می تواند ترمز اضطراری را قابل اطمینان تر کند زیرا دوربین می تواند عابران پیاده را حتی هنگام پنهان شدن جزئی از دوربین تشخیص دهد. نوآوری Bosch همچنین تشخیص علائم جاده را بهبود می بخشد. دوربین جدید Bosch دارای ویژگی تشخیص نوری است که به طور قابل اعتمادی، متن و اعداد را در علائم راهنمایی می خواند و این اطلاعات را در صفحه نمایش داشبورد در اختیار راننده قرار می دهد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 29 دی 1398 ساعت 21:26
  • اندازه قلم